Yeni bir cep telefonu almak veya model yükseltmek için karar verildiğinde telefon alan yer konusunda araştırma yapmak gerekir. Daha önceden yeni bir cep telefonu taksit kısıtlaması uygulaması olmadığından daha kolay bir şekilde alınabiliyordu ancak günümüzde hem fiyatların yüksek oluşu, hem de model yükseltmek için arada ödenmesi gereken rakamın açılması telefon alan yerlerden dükkan ve mağaza olarak hizmet veren telefoncu tekliflerini değerlendirmek gerektiğini gösteriyor. Burada tabii asıl amaç telefonu değerinde satmaktır. Telefonu iyi fiyata satmak özellikle yeni telefon alırken ne kadar ödeme yapmak gerekir gibi sorular için endişeyi biraz daha azaltacaktır. Kullanılmış telefon alan yer ne kadar ödeme yapar veya telefonu en yüksek fiyata nerede satabilirim gibi birçok düşünceniz olabilir. Elbette bunun için izlenebilecek bazı yollar var. Bu yazıda 2. el telefon nerede yüksek fiyata satılır ve satarken dikkat edilecekler gibi konulara değineceğiz. En basit şekliyle değerlendirebileceğiniz iki farklı yol olduğunu söyleyebiliriz. Bunlardan birisi internette ilan siteleri üzerinden telefon satmak, diğeri de semtinizdeki telefon alan yer olarak hizmet veren telefoncular ile temasa geçmek. Özellikle cep telefonu kaça satılır diye baktığınız internet siteleri size telefon satmak konusunda daha cazip bir ortam olarak gelebilir ancak tabii ki bazı risklerin ve komisyon ödemek gibi bazı dezavantajların farkında olunması gerekiyor. Ayrıca karşıdaki kişinin kötü niyetli olabilme ihtimali de göz önünde bulundurulmalı.

Telefon alan yer İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme iPhone

İnternetten telefon satmak tehlikeli mi? İlan sitelerinden telefon satarken para nasıl geliyor, ne kadar komisyon ödeniyor gibi merak ettikleriniz olabilir. Şimdi ilan sitesi üzerinden telefon satmak tercihi yaptığınızı varsayarak nasıl hareket etmeniz gerektiğini söyleyelim. Cep telefonu kaça satılır, ikinci el cep telefonu için fiyat nasıl belirlenir, telefonum ne kadar eder, kaça gider sorusunun cevabı için internet ilan sitelerini kullanabilirsiniz ancak buradaki her fiyatın da güvenilir olmadığının altını çizelim. Yeri geldiğinde mağazada veya satış sitelerinde sıfır olarak satılan birçok telefondan daha pahalıya satılmaya uğraşılan birçok telefon görebilirsiniz. Herkes birbirinin fiyatlarına bakarak “bu telefon şu kadar ediyorsa benimki de bu kadar eder” diyerek fiyatları yükseltmekte ve balon etkisi oluşmaktadır. İnternet ilan sitelerindeki telefon fiyatları bu nedenle tam anlamıyla gerçeği yansıtmamaktadır. İlan sitelerinde kişi olarak değil dükkan veya mağaza olarak cep telefonu fiyatı yazan yerlerin daha doğru bilgiler sunduklarının bilinmesi gerekir. Her ne kadar internet ilan siteleri havuz ödeme sistemi gibi sistemlerle tarafların güvenli alışveriş yapmasını sağlasa da kötü niyetli olan bazı kişiler mağduriyet yaşanmasına sebep olabiliyor. Yüksek fiyatlı ürünlerde daha çok dikkat çekici olan telefon satış komisyon oranları da internetten telefon satmanın dezavantajları arasında. Eğer 20 bin TL eden bir telefonunuz varsa 2 bin TL komisyon ödemek pek de hoş olmayacaktır. İnternet ilan siteleri telefon alan yer olarak bir seçenektir fakat en iyisi değildir.

2. el telefonu internetten satmak

Telefon satmak için en kolay yol telefoncu dükkanlarını ziyaret ederek alışverişi gerçekleştirmektedir çünkü ödemenizi hemen alabilirsiniz. Eğer yoğun insan trafiği ve ticari hacim bulunan bir yerdeyseniz işiniz kolay. Telefon alan yer olarak hizmet veren her dükkan, tabii profesyonel hizmet anlayışına sahip olduğu sürece telefona yüksek para veren yerler arasında olmak isteyecektir; çünkü rekabet vardır. Eğer İstanbul’da değilseniz veya Kadıköy semtine gelme ihtimaliniz yoksa telefoncu ikinci el alım fiyatları daha değişken olabilir. İstanbul Kadıköy ikinci el telefon alım-satım merkezi olarak kabul edilmiş ve A’dan Z’ye tüm telefonlar için en yüksek ödeme yapan dükkanları ile akıllarda yer edinmiştir. Bizler de Teknoway olarak Kadıköy cep telefonu piyasası içerisinde yer alıyoruz ve beş katlı binamızda 2. el telefonu internetten satmak isteyen kullanıcılarımız için de ayrıcalıklı hizmet sağlıyoruz. Teknoway her gün onlarca ikinci el telefonun alınıp satıldığı ve bu işi 20 yıla yakın bir süredir gerçekleştiren profesyonel bir işletmedir. Mağazamıza gelerek cep telefonumu satmak istiyorum dediğinizde telefonunuzun durumuna göre en yüksek fiyat teklifi yapılacaktır çünkü Kadıköy’deki telefon dükkanları satış endişesi taşımamaktadır ve cihazınız dakikalar içerisinde yeni kullanıcısı tarafından kullanılmaya başlanacaktır. Bu nedenle mağazamızda en yüksek fiyata telefon alışı anlayışı vardır ve yüksek kar ederek satış yerine müşteri memnuniyeti odaklı sürümden kazanma ilkesi uygulanır.

Telefoncu olan ve telefon alan yer olarak hizmet veren her mağaza, dükkan sizinle anlaştıktan sonra telefonunuzu bazı teknik kontrollerden geçirir. Değişen parça, satın alınma tarihi (garanti durumu), fatura, kutu var mı, yurt dışı mı, IMEI kaydı var mı gibi bilgileri telefoncular sizden öğrenir ve bunları öğrenirken kozmetik kontrol yani telefonun ekran çiziği var mı veya köşelerinde ezik var mı bakarlar. Tüm bunlar telefonun yeni sahibinin de bakacağı ayrıntılar olduğu için siz de süreci anlayışla karşılamalısınız. Ekranının ortasında kocaman derin bir çiziği olan telefon pahalı bir model olsa bile ikinci elde satışı zor olacaktır bu nedenle de ikinci el fiyatının bu doğrultuda yeniden belirlenmesi gereklidir. Teknoway İstanbul’un en iyi cep telefonu teknik servisi olarak hizmet verir ve tüm onarımları eğitimli teknisyenler ile kendi bünyesinde gerçekleştirir. Dolayısıyla bozuk cep telefonunu yüksek fiyata satmak gibi konularda da bize güvenebilirsiniz çünkü tüm tamir ve onarım işlemlerini kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimizden sizden daha düşük kesinti ile yüksek fiyata telefon alımı yapabiliriz. Peki İstanbul Kadıköy’e gelme şansınız yoksa ikinci el telefonu nasıl değerinde satabilirsiniz? Yoğun iş temposu nedeniyle mağazamıza gelme şansınız yoksa cep telefonunuzu moto-kurye ile aynı gün satabilir ödemenizi nakit olarak alabilirsiniz. İstanbul dışı müşterilerimiz de geçtiğimiz aylarda devreye aldığımız Anında Nakit Telefon Sat sistemi üzerinden basit bir başvuru gerçekleştirerek nakit telefon satışı yapabilir. Teknoway bu açıdan telefon alan yer dendiğinde internette de akla gelen ilk marka olmaktadır.

iPhone’a en fazla para veren telefoncu

telefonsat.teknoway.com.tr üzerinden erişilebilen internetten güvenli cep telefonu satma sistemi size marka ve model seçimi sonrasında gerçek bir cep telefonu satın alma uzmanı ile WhatsApp üzerinden görüştürüyor. Yani sizden başvuruyu aldıktan sonra teşekkür edip keyfine göre sizi arayan bir sistemden bahsetmiyoruz. Site üzerindeki formu doldurduğunuz anda müşteri temsilcisi ile WhatsApp üzerinden görüşme başlatılıyor ve telefonun güncel ikinci el değeri öğrenme, ikinci elde telefon kaça gider, takasta kaça sayılır, telefoncu kaç para verir gibi birçok soruların cevabı öğrenilebilir. Örneğin iPhone ikinci el alan ve en yüksek ödeme yapan yer olarak araştırma yapmanıza gerek yok. Örneğin iPhone 11, iPhone 12 veya iPhone 13, daha eski iPhone 5’e kadar tüm modellerin alımı yapılmaktadır. Bunun için telefonun kullanım geçmişi ile ilgili bir form doldurmanız yeterli. Telefonun fiyatının belirlenmesi bu form verilerine göre yapılmakta ve en yüksek alım fiyatı belirlenmektedir. Teknoway özellikle Kadıköy’deki en büyük iPhone ikinci el mağazasıdır ve elinde sürekli olarak garantili ikinci el iPhone modelleri bulundurmaktadır. Anlaşma sağlandığında moto-kurye ile iPhone satışı gerçekleştirebilir veya telefonunuzu ücretsiz kargo ile bize göndererek anında nakit ödeme alabilirsiniz.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü