Telefonum ne kadar eder?

İkinci el cep telefonu fiyatı nasıl hesaplanır? İnternette “telefonum ne kadar eder” düşüncesiyle yaptığınız araştırmalarda çeşitli kaynaklar fikir edinmenize yardımcı olabilir. Elbette ilk etapta ilan siteleri akla gelenlerden. Gerçekten de fiyatları çok yakından takip etmiyorsanız telefonunuzun en son aklınızda kalan fiyatı çoktan değişmiş olabilir. Genelde sıfır telefon fiyatları artışı ile birlikte kullanılmış telefon fiyatları da yükselme eğiliminde. İlan sitelerine girerek sizin telefonunuzun benzerlerini arattığınızda yaklaşık olarak telefonun ederi ne kadar öğrenme şansınız var. Elbette fiyatı belirleyici çok fazla etken var. Kozmetik durum, batarya kondisyonu, cihazın garanti durumu, kutu içeriği, tamir geçmişi ve daha birçok ayrıntı fiyat üzerinde etkili olmaktadır. Tabii sonuçta internet ortamında herkes kafasına göre fiyatlar yazabiliyor yani orada gördüğünüz her rakam cihazınızın gerçek değeri olmayabilir. Cep telefonu ilanı verirken fiyat nasıl belirlenir biliyorsunuz. Belirli bir pazarlık payı bırakılır ve rakam genelde düzlenecek şekilde ayarlanır. Bazı satıcılar da ya tutarsa mantığı ile fiyatlandırma yapmakta ve olur da alıcısı çıkarsa bu fiyattan pek de aşağı inmeyerek satışını yapmaktadır. Tabii hızlı ve sorunsuz bir satış için doğru fiyatlandırma yapmak ilk şarttır. Bu nedenle internetteki ilan sitelerindeki fiyatlar telefonun fiyatı nasıl belirlenir konusunun ilk ayağını oluşturuyor.

telefonum ne kadar eder, ikinci el telefon fiyatı hesaplama

Telefon fiyatı belirlenirken nelere dikkat edilir bu konuda elbette telefoncuların da görüşünü almalısınız. Fakat burada “işi bilen” telefonculardan fiyat almanızı tavsiye ederiz. Dükkana girip sorduğunuzda bir arkadaşını arayarak fiyat soran, hatta “bunun modeli neydi” diye size de soran telefoncular bu işe pek hakim değillerdir. Gerçek anlamda ikinci el alım satımı yapan telefon dükkanları size olması gereken en yüksek alış fiyatını söyleyeceklerdir. Elbette bunun için şehrinizin en merkezi sayılabilecek noktasına giderek insan trafiğinin ve ticari hareketliliğin en üst seviyede yer aldığı noktalarda fiyat sorma işini yapmanız çok daha mantıklı olacaktır. Mutlaka internetten ilan yolu ile telefon satmak düşüncesindeyseniz şehrinizdeki hatta mahallenizdeki ürünlerin fiyatlarını yakından inceleyerek ve telefoncuların verdiği rakamları da göz önünde bulundurarak bir ikinci el telefon fiyatı belirleme yapabilirsiniz. Ancak İstanbul piyasası Türkiye’deki en hareketli telefon ikinci el alım-satım noktasıdır ve Teknoway olarak bizler 20 yıla yakın süredir Kadıköy’de ikinci el telefon alım satımı yapmaktayız. Yeni hizmetimiz Anında Nakit Telefon Sat ile Türkiye’nin neresinde olursanız olun hiçbir risk yaşamadan ücretsiz kargo ile telefonunuz değerinde nakit satabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sitemizden marka ve modelinizi seçerek Anında Nakit Satış Formu’nu doldurmak.

2. el telefonun fiyatını hesaplama

İnternette 2. el telefon fiyatı hesaplama yaptığını iddia eden bazı araçlar vardır ancak bunlar hiçbir müşteriyi cezbedebilecek şekilde fiyatlar ortaya çıkaramamaktadır ve düzgün çalışmamaktadır. Telefonun özelliklerine göre ikinci el fiyatını hesaplama yapan bu araçlar genelde piyasa şartlarına göre çok çok düşük teklifler oluşturmakta ve müşterilerin hevesini kaçırmaktadır. Günümüzde telefon fiyatlandırma işinin bir otomasyona bağlanması ne yazık ki mümkün olmamaktadır çünkü telefon fiyatları döviz kuru ve çeşitli nedenlere bağlı olarak sürekli değişkenlik göstermektedir. Teknoway olarak Anında Nakit Telefon Sat hizmetimizde size birkaç sorudan oluşan ve telefonunuzla ilgili ankete benzeyen bir form sunuyoruz. Asıl avantajlı olunan nokta formu doldurduğunuzda size “Teşekkür ederiz, en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz” şeklinde bir mesaj göstermeden WhatsApp üzerinden sizi müşteri temsilcimizle görüşmeye alıyoruz. WhatsApp’a geçiş ile birlikte tüm bilgiler müşteri hizmeti temsilcimize ulaşmış oluyor ve telefonunuz hakkında gerçek insanlar tarafından gerçek bir değerleme yapılıyor, böylece telefonum ne kadar eder sorusu net bir cevap bulmuş oluyor.

Teknoway her gün oldukça ciddi miktarda telefon, akıllı ev aletleri, akıllı saat, tablet, MacBook, elektrikli scooter gibi cihazın uğradığı çok önemli bir merkezdir ve Kadıköy’de Söğütlüçeşme Cami karşısında beş katlı bir mağazada hizmet verir. Anında Nakit Telefon Sat servisi üzerinden yapılan tüm başvurularda telefonumun fiyatı ne kadar eder sorusunun cevabını öğrenebilir ve gönderim seçeneği belirlemenin sonrasında nakit olarak ödemenizi alabilirsiniz. İstanbul’da olan müşteriler için elden nakit telefon satışı, ücretsiz kargo ile aynı gün ödemeli telefon satışı ve moto-kurye ile nakit telefon satışı imkanları sunulmaktadır. Şehir dışında olan müşteriler de ücretsiz kargo ile telefon alan yerler arasında en güvenilir merkez olan Teknoway’i yine tercih edebilirler. Teknoway yüksek hacimli ikinci el telefon alım satımı yapan bir merkez olduğundan dolayı telefon alış fiyatı yüksek olan yerler arasındadır ve satış fiyatlarını da mümkün olduğunca düşük tutarak çift taraflı müşteri memnuniyetini önemsemektedir. Teknoway’deki amaç günde birkaç telefon alım-satımı yaparak günü kurtarmak değil müşteri odaklı düşünerek kalıcı dostluklar edinmektir. Bu nedenle İstanbul’da en yüksek fiyata telefon neresi alıyor sorusuna cevap olarak Teknoway’i gönül rahatlığı ile gösterebilirsiniz.

Telefonu takasta kaça sayarlar?

Telefon alan yerler açısından telefonun alış ve takasta sayılma fiyatları birbirinden farklı olmaktadır. Teknoway’de de telefon satışı yaparken bu durumu göz önünde bulundurmanızda fayda var. Cihazınıza verilecek en yüksek fiyat teklifi ile birlikte ödemenizi nakit alabileceğiniz gibi dilerseniz anlık stok durumuna bağlı olarak beğendiğiniz ve garantili olarak satışa sunduğumuz ikinci el telefonlarla takasa da girebilirsiniz. Böyle bir talebinizin olması durumunda müşteri hizmetleri temsilcimiz sizi güncel cihazlar konusunda bilgilendirecek ve telefonu takasta kaça sayarlar konusunda yeni bir fiyat belirlemesi yapacaktır. Eğer İstanbul içi telefon satış ve takas hizmeti almak istiyorsanız mağazamıza gelerek, ücretsiz kargo veya moto-kurye kullanarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Şehir dışında ikamet eden kullanıcılarımız ise ücretsiz çift yönlü kargo avantajı ile cihazlarını satabilir veya fiyat farkı ile takas seçenekleri tercih edebilir. Arada size ödenmesi gereken bir fiyat farkı olması durumunda müşteri hizmetleri temsilcimiz sizden IBAN isteyerek hesabınıza nakit şekilde ödeme gerçekleştirecektir. Fakat sizin ödemeniz gereken bir fiyat farkı var ise Teknoway tarafından bildirilecek IBAN numarasına yapılacak fark ödemesi sonrasında cihazınız size kargo yapılacaktır.

ADIM ADIM NAKİT TELEFON SATIŞI

  • telefonsat.teknoway.com.tr sayfasını açın.
  • Menü veya ana sayfadan cihazınızın markasını seçin.
  • Modelinizi aratın veya sayfadan seçin.
  • Anında Nakit Satış Formu’nu doldurun.
  • WhatsApp görüşmesi başlatın.
  • İkinci el telefon satış anlaşmasını yapın.
  • Cihazınızı ücretsiz kargo kodu ile veya moto-kurye ile gönderin.
  • Teknik kontroller sonrası nakit (veya banka hesabına) ödemenizi alın.

Eğer satmak istediğiniz telefon sayfalarımızda bulunamıyorsa 0 (533) 508 90 03 numaralı WhatsApp hattımızdan bizimle doğrudan iletişime geçebilir cihazınız hakkında gerçek bir fiyat değerlemesi yaptırabilirsiniz. Teknoway aynı zamanda İstanbul’un en iyi telefon servisi olarak gösterildiği için bozuk, kırık, arızalı cihazların da değerinde alımını yapmaktadır. Kırık telefon nereye satılır, bozuk telefonu neresi alır, arızalı telefon alan yerler gibi konularda hiçbir araştırma yapmadan doğrudan bize başvurabilirsiniz. Teknik servisimize gelen tüm telefonlar detaylı telefon ekspertizi yapılır ve varsa arızaları giderildikten sonra 6 ay garantili olarak satışa çıkarılır. Bu süre zarfında arıza tekrarı olması durumunda ücretsiz olarak tamiri gerçekleştirilir. Takas veya ikinci el telefon alımlarında cihazların geçmişi ile ilgili sormak istediğiniz tüm soruları yanıtlamaya hazırız. Telefonum ne kadar eder sorusunun cevabını Teknoway’den almadan son kararınızı vermeyin.

 

 

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü