Taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme

Bu kez taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme işleminden bahsedeceğiz fakat öncesinde taksitle telefon nasıl alınır 2022 neler değiştirdi konusuna az da olsa değinelim. Kullanıcıların cep telefonu alarak taksitlerini ödeyememesi, kendini, bankaları bu sebepten ötürü zora sokması ve tüm bunların hukuk sistemine yük getirmesi nedeniyle taksitle cep telefonu alımı sınırlandırılması getirildi; fakat yine de taksitle cep telefonu alma yolları var. Akla gelen ilk yöntem olan kredi kartıyla taksitli telefon almak artık geçerli değil. Taksitle telefon nasıl alınır şeklinde araştırma yapan kullanıcılar için şimdilik ticari kredi kartı kullanarak cep telefonu almak (şirketler için), alışveriş kredi kullanarak cep telefonu almak, ihtiyaç kredisi kullanarak cep telefonu almak, operatörlerden faturaya ek kampanyalar ile cep telefonu almak ve senet ile cep telefonu almak şeklinde sıralanabilir. Eğer sıfır değil de yenilenmiş cep telefonu almak konusunda düşünceleriniz varsa bu kez taksit konusunda daha esnek seçeneklerle karşılaşabileceğinizi belirtelim. Eğer bedeli 5000 TL’nin altında bir cep telefonu satın almayı düşünüyorsanız yenilenmiş ürünlerde kredi kartıyla 12 taksite kadar satış gerçekleştirilebiliyor. Fakat burada da bir sınırlamadan bahsedilebilir: Bedeli 5000 TL üzerinde olan yenilenmiş cep telefonlarına uygulanan taksit sayısı ise sadece 6. Daha önceden 3500 TL olan bu tutar cep telefonlarının maruz kaldığı fiyat artışı nedeniyle 5000 TL’ye güncellendi. Her yöntemin birbiri karşısında avantaj ve dezavantajları olabilir dolayısıyla iyi araştırmak gerekiyor.

taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme, alan yerler, mağaza ve dükkan adresleri

Bazı kullanıcılar nakit ihtiyacı veya yatırım maksadıyla taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme işlemine yönelebiliyorlar. Şöyle örneklemeye çalışalım; 12 bin TL bedeli olan bir telefonu biraz vade farkıyla 12 taksitle ayda 1100 TL ödemeli aldınız… Bu telefonun kutusunu hiç açmadınız ve iki taksidini ödedikten sonra telefonun fiyatı arttığı için telefoncuya 14 bin TL’ye sattınız. Vade farkı ile birlikte olan 13.200 TL’yi kapattınız ve 800 TL kar ettiniz. Altın veya döviz gibi araçlarla bazen kısa zamanda kar edilemiyor ancak yüksek fiyatlı ürünlerde ister kullanılmış, ister kullanılmamış olsun bu şekilde kar edebilmek mümkün. Bundan 1.5 sene önce alınan bir telefon 2000 TL ise bugün aynı telefon 4000 TL gibi fiyatlara sahip olabiliyor. Dolayısı ile taksiti bitmeden fiyatını katlamış olabileceğinden satıp borcu kapatabilir, kredi dosya masrafı gibi ayrıntılardan zarar etmeden fiyat farkı elde edebilirsiniz. Bu nedenle ihtiyaç veya kar etme sebebiyle birçok kullanıcı halk arasında “telefon bozdurma” olarak bilinen bu işlemleri sıklıkla tercih edebiliyor. İşi daha da ileri götürenler vadeli telefon alıp, telefoncuya taksiti bitmemiş telefonu satmak suretiyle elde ettiği toplu parayı döviz veya altına çevirerek sabit vadeyi sürekli artan altın veya dövizle ödeyerek de kar elde edebiliyor. Dolayısıyla cep telefonları da artık yüksek fiyatları ve yükselen fiyatları ile birer yatırım aracı haline gelmiş durumda. Kullanıcılar bu sebeple taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme ve değerinde alan yerler konusunda araştırma yapıyorlar.

Taksiti bitmemiş telefonu alan telefoncular

Borcu olan telefonu satma konusunda yasal bazı düzenlemeler belirlenmiş olsa da henüz uygulamada bir geçerlilik bulunmuyor. Telefonu operatörden faturaya ek, senetle veya kredi kartıyla alan kişinin borcunu bitirmemesi durumunda telefonun kullanımının kısıtlanması şeklinde bazı hamleler yapılacak fakat henüz bu konuda bir uygulama yapılmıyor. Sözleşme imzalandığı itibariyle telefon sizindir ve borcu ödemekle mükellefsiniz. Ödenmemesi durumunda yasal işlemler başlatılacaktır fakat bunun telefonu da kapsayacak şekilde bir kullanıma kapatılma durumu şimdilik olmuyor. Ticari kredi kartıyla satın alınan telefonu alan telefoncular aynı zamanda alışveriş kredili telefonu kim alır sorusunun cevabı da olabilir. Faturaya ek alınan borçlu cep telefonunu alan dükkanlar aynı zamanda senetle alınmış telefonu da alırlar. Hukuksal olarak telefonun satışı sırasında faturayı ibraz etmeniz yeterlidir. Özetle hangi şekilde almış olursanız olun, elbette borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Ancak ödenememesi durumunda tıpkı bir dizüstü bilgisayar alıp da ödememek gibi nasıl kullanım dışı kalmıyorsa telefonların da kullanım dışı bırakılmaması gerekmektedir. Buradaki yasal düzenleme taksit süresince telefonun sahibi tarafından kullanılması gerektiğinin altını çiziyor ancak şu anda da bunun bir geçerliliği bulunmamakta ve gönül rahatlığı ile telefon bozdurma işlemleri yapılabilmektedir.

Teknoway, telefon bozdurma konusunda İstanbul’da en güvenilir yerler arasındadır. Mağazamızda her gün onlarca ikinci el cep telefonu alım satımı yapılmaktadır ve kredili, taksitli, sözleşmeli, taahhütlü, faturaya ek, senetli birçok cep telefonunun alımı gerçekleştirilmektedir. Teknoway’in yüksek ürün trafiğinin olması nedeniyle cep telefonu alımı ve satımı konularında sürümden kazanma anlayışı vardır. Dolayısıyla müşterilerimizden durumu ne olursa olsun cep telefonlarını en yüksek fiyata alan yer olarak yorumlar almaktayız. Sürümden kazanma anlayışımızla satın aldığımız cep telefonlarını da düşük kar oranları ile ve 6 ay garantili olarak satışa sunmaktayız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun borcu taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme için Teknoway’i tercih edebilirsiniz. İnternet ilan sitelerinde bu türde cihazların fiyatı kırılmaya uğraşılmaktadır veya bazı telefoncular bu durumu kullanıcının aleyhine kullanmaktadır. Teknoway ise komisyonsuz ve ücretsiz kargo ile durumu ne olursa olsun sıfır kutulu, kutusu açılmamış veya kullanılmış taksitli telefonları ikinci el alan yerler arasında ilk sırada gelmektedir. telefonsat.teknoway.com.tr sitemizi kullanarak marka – model seçimi yapın ve cihaz bilgi formunu doldurarak anında nakit satış gerçekleştirin. Sitemizde formu dolduruktan sonra gerçek bir satın alma temsilcisi ile WhatsApp’tan görüşerek fiyat alabilirsiniz. Böylece telefonumun güncel piyasa değeri ne kadardır diye düşünen birçok kullanıcı fiyat araştırması konusunda bize danışmakta ve ürün satışı gerçekleştirmektedir. İnternette benzer birçok sistem robot yazılımlarla çalışmakta ve ikinci el cep telefonları için çok da anlamı olmayan rakamlar çıkartmaktadır.

İkinci el telefonun fiyatı neden düşer?

Normal şartlarda kullanılmış bir telefonun fiyatının ikinci elde düşmesi gerekir ancak artan fiyatlar ikinci eli de etkilediği için telefonunuzun TL değeri muhtemelen aldığınız günün çok daha üzerindedir. Örneğin; Apple geçtiğimiz günlerde satıştaki iPhone modellerine bir zam daha gerçekleştirdi. Zamlı iPhone fiyatları buradan incelenebilir. Dolayısıyla eskiden telefonların fiyatları ikinci elde daha düşük olur diye düşünülürdü ancak günümüzde durum farklıdır. Telefonun borcunun devam etmesi veya taksitle alınması fiyatını etkilemez. 2. el telefonun fiyatını etkileyen şeyler kutusu, faturası, aksesuarları, kozmetik durumu, batarya sağlığı gibi ayrıntılardır. Teknoway’de ikinci el ve durumu ne olursa olsun tüm cep telefonları anında nakit ödeme ile satın alınmaktadır. Telefon alan yerler konusunda birçok iPhone ve Samsung kullanıcısı mağazamıza ürünlerini göndermiş ve WhatsApp üzerinden aldığı teklifleri banka hesabına almışlardır. Sitemizde dilerseniz avantajlı ikinci el cep telefonu takas tekliflerini de değerlendirebilirsiniz. Bunun için müşteri hizmetleri temsilcisi ile canlı bağlantı kurarak takas istediğinizi belirtmeniz yeterli. Fiyat farkı olması durumunda size gönderilecek IBAN numarasına ödeme yaptığınızda yeni telefonunuz size kargolanacaktır veya sizin IBAN numaranıza ödeme gerçekleştirilecektir. Taksiti bitmemiş borçlu telefonu nakite çevirmek işte bu kadar kolay. Anında Nakit Sat sloganı ile hizmet veren sitemizde tüm iPhone, Samsung, OPPO, Xiaomi, Huawei, HONOR, Realme ve General Mobile modellerini aynı gün nakite çevirebilirsiniz.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü