2. el iPhone alan yerler

iPhone’lar kullanıcılar için olduğu kadar 2. el iPhone alan yerler için de gözde modellerin arasındadır çünkü yüksek fiyatlar nedeniyle daha karlı alışverişlerin ortaya çıkmasını sağlamaktadır ve iPhone’lar her zaman rağbet görmektedir. Fakat hem iPhone alımı, hem de iPhone satışı sırasında dikkat edilmesi gereken birçok detay bulunmaktadır ve bunlar büyük sorumluluklardır. Mağazadan sıfır iPhone alıyorsanız herhangi bir şeye ek dikkat göstermenize gerek yok fakat ikinci el iPhone alırken dikkat edilecekler oldukça önemli. Cihazın bir önceki sahibinin onu nasıl kullandığı, cihazın daha önceden tamir gerektiren bir durumunun olup olmadığı, olduysa tamirin orijinal mi yoksa yan sanayi mi parçalar kullanılarak yapıldığı gibi birçok detayın araştırılması gerekir. iPhone modelleri yüksek fiyatlı olmalarını elbette çizgi üstü kalitede olmalarına borçlu ancak bu onların yedek parçalarının da oldukça yüksek fiyatlı olmasını sağlıyor. Haliyle kasası kapalı olan bir telefonda ne gibi parça değişikliği yapıldığını son kullanıcının anlaması mümkün değil. Apple her ne kadar iOS 15.2 ve sonrasında servis geçmişi özelliği eklemiş olsa da bir iPhone’un tamir edilmiş olup olmadığını en iyi şekilde sadece uzman teknik servisler anlayabilir. Ancak şunu da belirtmekte fayda var; bir telefonun tamir edilmiş olması önemli değildir. Kimin tarafından ve hangi parçalarla tamir edildiği asıl konudur. Düşük kalite pil kullanılmış olan bir iPhone size kısa vadede yüksek bir batarya ücreti çıkartabilir. Bu nedenle satın alınacak cihazın iyi araştırılması gerekli.

2. el iphone alan yerler fiyat hesaplama nasıl yapıyor

2. el iPhone alan yerler eğer profesyonel düzeyde hizmet veriyorsa tamir görmüş iPhone fiyatlarının eğer bu tamir orijinal yedek parça ve titiz işçilikle yapılmışsa değişmeyeceğini bilir. Fakat fırsatçı olarak adlandırılabilecek bazı işletmeler cihazınız garanti kapsamında orijinal yedek parçalar ile onarılmış olsa bile fiyat kırmaya ve iPhone satış fiyatını düşürmek fikrine odaklanmıştır. Eğer 2. el iPhone satmak gibi bir planınız varsa nereye satılır, kaça satılır, nelere dikkat etmek gerekir gibi konuları araştırırken bu işi gerçekten profesyonel şekilde yapan yerleri tercih etmeniz de sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşamanız için zemin hazırlayacaktır. Özellikle ikinci el iPhone fiyatları araştırarak gelen ve uygun fiyatlı iPhone modelleri ile karşılaşan müşteriler çok soru sormakta ve detaylı araştırmalar yapmaktadır. Dolayısıyla 2. el iPhone alan yerler de size iPhone satışı sırasında birçok soru yöneltmek ve detaylı bilgi almak zorundadır. Eğer elinizde satışı kolaylaştıracak unsurlar fazla ise cihazınız daha yüksek fiyatla alıcı bulacağından telefoncuların iPhone alış fiyatları da buna bağlı yüksek olacaktır. Dolayısıyla bu işte yeterli uzmanlığa sahip olmayan dükkanlar ile iletişime girmemeniz ve cihazların fiyatlarına hakim, müşteri profili oturmuş profesyonel işletmelere iPhone’unuzu satmanız her yönden daha karlı olacaktır.

2. el iPhone alırken nelere dikkat edilmelidir?

2. el iPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler dış kasadan başlamaktadır. Ekran yüzeyindeki çizikler, kasanın kenarındaki vuruklar veya ezikler zaten cihazın nasıl kullanıldığı konusunda yaklaşık olarak fikir verecektir. Tabii kılıf içerisinde kullanıldığı halde düşen cihazlar da var ancak kılıfların şok emici özellikleri iç yapının korunması konusunda daha fazla etkili. 2. el iPhone alan yerler tüm bunlara dikkat etmektedir. Dış kozmetik görünümü iyi olan iPhone’lar tamir geçmişi olarak da şaşırtıcı sürprizlerle kapalıdır. Özellikle iPhone’un 2. elde fiyatını düşüren nedenler arasında yan sanayi yedek parça kullanımı ilk sırada gelmektedir. Ekranı orijinal ekran ile değişen veya ön cam değişimi yapılmış bir iPhone’un fiyatı 2. elde hiç tamir görmemiş bir cihaz ile kıyaslandığında değişmemektedir ancak yan sanayi düşük kalite veya orijinal dışı bir başka ekran kullanılan iPhone’larda fiyat doğrudan tüketicinin aleyhine değişiklik göstermektedir. Yan sanayi iPhone ekranlarının da kaliteleri farklı farklıdır. Bazı ekranlar ilk takıldığı andan kalitedeki farkını hissettirirler, bazıları da zamanla sararma ve renklerde bozulma gibi sorunlara yol açabilirler. Bir iPhone kullanıcısının en çok önem verdiği noktalardan biri ekran olduğu için özellikle ekran ikinci el iPhone fiyatları konusunda çok belirleyicidir. Hatta ekran orijinal olsa bile çok yüksek seviye bir iPhone modelinde ön camdaki derin çizikler de fiyat üzerinde olumsuz etki edecektir.

2. el iPhone alan yerler açısından telefonun batarya sağlığı da oldukça önemlidir. Çeşitli yazılımlar aracılığıyla veya cihaz menüsünden pil sağlığı ile ilgili yüzdesel kondisyon bilgisi öğrenilebilmektedir. Bazı iPhone modellerinde yaşı gereği batarya değişimi yapılabilmektedir. İfade ettiğimiz gibi cihazın arka kapağının açılması ve batarya değişimi gibi işlemler profesyonel servisler tarafından yapıldığı sürece hiçbir sorun yok. Ancak yan sanayi batarya kullanımı veya özensiz işçilikler telefoncuların iPhone alırken ve satarken sorun oluşturacağı için genelde tercih etmediği bir durumdur. Telefoncular neden düşük fiyat verir, telefon dükkanları neden fiyatı öldürüyor, telefon dükkanları neden az para veriyor şeklinde araştırma yapanların bir kısmı haksız değil; ancak her ne kadar sıfır haline yakın bir cihaz satarsanız alacağınız ödeme de o kadar yüksek olacaktır. Yan sanayi bataryalı bir iPhone’un bataryasının sökülmesi ve orijinal batarya takılması gereklidir ve telefoncu da size fiyat söylerken bu durumu göz önünde bulundurmak zorundadır. Empati yaptığınızda yan sanayi bataryalı iPhone alır mı sorusuna sizin vereceğiniz cevap da diğer müşterilerle aynı olacağından batarya da dikkat edilmesi gereken bir diğer konudur.

2. el iPhone alan yer tavsiyesi İstanbul

İstanbul Türkiye’nin nüfus yoğunluğu en fazla olan şehri ve aynı zamanda ekonomik hacim bakımından da ilk sırada geliyor. Dolayısıyla Türkiye’de en fazla iPhone hangi şehirde var sorusuna hiç düşünmeden İstanbul cevabını verebiliriz. Haklı olarak ülkemizdeki en fazla 2. el iPhone alım-satımı yapılan şehir de İstanbul’dur ve özellikle kalabalık merkezlerde hizmet veren Teknoway gibi dükkanların günlük alım-satım trafiği oldukça yüksek adetli olmaktadır. Ancak görkemli tabelalar veya ışıklı panolar dükkanların ne derecede profesyonel olduğu konusunda aldatıcı olabilmektedir. Teknoway olarak İstanbul’un ikinci el telefon merkezi sayılan Kadıköy’de 20 yıla yakın süredir teknik servis ve ikinci el alım-satım hizmeti vermekteyiz. İnternetten 2. el iPhone alan yerler konusunda da müşterilerimize ayrıcalıklı hizmet sunmaktayız. Yüksek fiyata 2. el iPhone alan dükkanlar arasında ilk sırada geliyoruz ve müşterilerimize fazla kar eklemeden en düşük fiyatla iPhone alınabilecek yer olmanın ayrıcalıklarını yaşatıyoruz. Devreye aldığımız Anında Nakit Telefon Sat sisteminde tüm iPhone 13, iPhone 12, iPhone 11, iPhone X modelleri başta olmak üzere iPhone 5’e kadar modellerin aynı gün nakit alımını gerçekleştirebiliyoruz. https://telefonsat.teknoway.com.tr/iphone/ adresinden iPhone modelinizi seçerek başvuru formunu doldurduğunuzda müşteri hizmetleri personelimize iPhone’unuz hakkında tüm bilgileri otomatik olarak iletebilir ve en yüksek ödeme için teklif alabilirsiniz. Şehir dışı müşterilerimiz anlaşma sağladıklarında ücretsiz kargo ile cihazlarını göndererek anında nakit ödeme avantajı ile telefonlarını Teknoway Telefon Sat sistemine satabilirler. Telefon Sat sistemi internetten güvenli iPhone satışı konusunda müşterilere güvenli ve kazançlı çıkacakları bir ortam sağlıyor. Dilerseniz elimizdeki ikinci el telefonlar hakkında da bilgi alarak avantajlı takas tekliflerimizi değerlendirebilirsiniz. Eski iPhone’u verip yenisini almak ve eskiyi getir yeniyi götür iPhone kampanyaları için bize mutlaka ulaşın. Güncel garantili 2. el iPhone modelleri için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü