Telefoncuya telefon satmak

Telefoncuya telefon satmak size ne ifade ediyor? Kimler telefoncuya telefon satar veya neden bir telefon telefoncuya satılır? Alışılagelinmiş olarak bir telefon nasıl satılır sorusuna kabaca iki farklı şekilde cevap verilmesi gerekir. Bunlardan birisi telefonculara giderek tek tek gezip fiyat sormak ve en yüksek fiyatı verene satmak. Bir diğer yöntem de internet ilan sitelerini kullanmak. Sahibinden, Letgo hatta Dolap son dönemlerin popüler uygulamaları arasında ancak yine de her iki yolun da birbirleri karşısında artıları ve eksileri var. En başa dönelim; telefoncuya telefon satmak fikri çoğu kişi için mantıksızdır çünkü “telefoncu fiyatı öldürür” algısı vardır. Bu genelde doğrudur ancak yüksek insan ve ticaret trafiği olan bölgelerde çok daha yüksek fiyatlara teklif alabilirsiniz. Bugün sıradan bir sokağın başındaki kuyumcu ile Kapalıçarşı’daki bir kuyumcunun altın alış fiyatları farklıdır ve durum buna oldukça benzerdir. Çünkü Kapalıçarşı’daki esnafın elinde o altın belki 10 dakika bile durmadan bir başkasına satılır. Amaç mal bulundurmak ve malı hızlı şekilde çevirip kar etmektir. Kentlerin hareketli noktalarındaki telefon dükkanları da bu noktada bir avantajdır ancak büyük şehirde yaşamıyorsanız bu nokta biraz dezavantaj oluşturabilir. Birkaç sene öncesinde yakın şehirlerden İstanbul’a gelip telefon satmanın maliyeti çok fazla olmadığından bu yolu tercih edenler oluyordu ancak şimdi her kalemin hesaba katılması gerekli. Sonuç olarak telefoncuya telefon satmak hatta yeni bir telefon alacaksanız takasa girmek çok daha avantajlı olacaktır. Elbette şehir dışından İstanbul’da kargo ile telefon satma şansı da var; birazdan buna da değineceğiz.

telefoncuya telefon satmak mantıklı mı

Telefonculara telefon satmak konusundan pek hoşlanmayanları anlayabiliyoruz çünkü bu işi profesyonel şekilde yapamayan yerler, daha doğrusu henüz profesyonel olmayı başaramayanlar ölü fiyata telefon almaya uğraşırlar. Bu nedenle “telefoncular neden fiyatı öldürür” sorusu akıllarda kalıcı bir hale gelmiştir. Sebebini bir önceki paragrafta açıklamaya çalıştık. Sektörün hareketli olduğu bölgelerde telefoncular “değerinde” alım yaparak yine olması gereken değerde az kar ile satış gerçekleştirirler. Yani jargona uygun ifadesiyle makas açıklığı azdır; ürünün satış işleminden düşük kar edilerek hem alıcı, hem satıcı hem de aracılık eden firma memnun ayrılır. Sahibinden, Letgo ve Dolap gibi internet siteleri popüler ancak kullanıcıların akında hep bir soru var. Kargo ile telefon gönderiminde telefon bir şekilde karşı tarafa sağlam gidiyor; buna şüphe yok. Fakat karşıdaki kişi kötü niyetliyse? Telefonu replika bir telefon ile değiştirip iade etmeye kalkarsa, içinden parça alırsa veya ekranı değiştirip ekranı kırık diye sizi suçlarsa bunun çözümü nasıl olacak? Bu her zaman düşündürücü bir konu olmuştur ve genelde kargo firmaları pek sorumluluk üstlenmek istemediğinden zararlı çıkan hep telefonu satan taraf olmuştur. Elbette bunlar belki de çok küçük yüzdelik dilimlere sahip olan örnekler ancak düşünülmüyor değil. IMEI numarasının bile bir başkasının öğrenmesi, kötü sonuçlara yol açabilir. İnternet ilan sitelerinden satışın doğrudan son kullanıcıya yönelik olması nedeniyle daha avantajlı olduğu inanışı vardır ve bu da büyük ölçüde doğrudur ancak bahsettiğimiz riskleri düşünün. Bir diğer nokta da internetten satış şehir fark etmeksizin kolaylık sağlar. Bir hoparlör veya kulaklık için harikadır ancak telefon konusu ne derece içinize siniyor tercih sizin…

İnternetten risksiz telefon satmak

Telefoncuya telefon satmak ve internetten telefon satmak konularının avantajlarını ve dezavantajlarını ifade etmeye çalıştık. Peki, bu her iki sistemin de avantajlarını bir araya getiren bir başka sistem yok mu? Teknoway’in iPhone, Samsung gibi markalar başta olmak üzere tüm akıllı telefonlarınızı ücretsiz kargo ile nakit satabilmenizi sağlayan Anında Nakit Telefon Sat sistemi işte bu yüzden geliştirildi. Artık Türkiye’nin tüm şehirlerinden İstanbul’a ücretsiz kargo yaparak 2. el telefonu değerinde satma şansınız bulunuyor. Anında Nakit Telefon Sat sisteminde popüler olan tüm yerli ve yabancı markalar yer alıyor. Marka seçimini yaptığınızda modellerden en yeniden eskiye doğru sıralanıyor. Model seçiminizi görsellerden yapabilir veya arama motorunu kullanabilirsiniz.

Model seçimi sonrasında karşınıza gelen formu doldurduğunuzda telefon alımı konusunda yetkili olan uzmanımıza bilgileriniz otomatik olarak gönderilecek ve hızlı bir şekilde nakit satış işlemleriniz başlatılacak. Şehir dışından kargo ile İstanbul’da telefon satmak böylece çok kolay ve güvenilir bir hale geliyor. Normalde internetten telefon satmanın tehlikelerinde karşıdaki kişinin kim olduğunu bilememek konusuna değinmiştik; fakat bu kez karşınızda yaklaşık 20 yıllık geçmişi ile İstanbul Kadıköy’de beş katlı teknoloji mağazası olan Teknoway yer alıyor. 2. el telefonun fiyatını hesaplama işlemi sona erdikten sonra anlaşma sağlandığında telefonunuzu size sağlanacak ücretsiz kargo kodu ile Teknoway’e gönderebilir ve anında nakit ödeme alabilirsiniz.

Kargo ile telefon satmanın tehlikeleri

Kargo ile telefon satmak tehlikeli mi? Telefonu internetten satarsam dolandırılır mıyım? İnternet ilan sitelerinde dolandırıcılar nasıl anlaşılır? Telefon takası yapmak isteyen dolandırıcıları anlamak mümkün mü? Evet, internetten telefon satmanın maalesef bazı tehlikeleri var ve de kargo bu işin belki de en sorunsuz kısmı. Kargocular bildiğiniz gibi paketi teslim alırken içeriğini soruyor ve size bir sorumluluk reddi formu imzalatıyor. Yani kullanılmış ürünler orijinal kutusunda olsa bile sigortalı taşınmıyor. Tabii asıl mesele internetten telefon satmanın tehlikeleri. Bugüne kadar birkaç kez satış yapıp alnınızın akı ile çıkmış olabilirsiniz ancak artık daha da yükselen fiyatlar ve ekonomik krizin etkileri kötü niyetli davranışları artırabiliyor. Birkaç bin TL’lik bir telefonu sorunsuz şekilde satmış olabilirsiniz ancak değer 10-20 bin arasındaki ikinci el bir iPhone veya Samsung gibi bir modelde endişeler çok daha fazla olacaktır. Teknoway’in geliştirdiği ve sizi gerçek bir müşteri temsilcisi ile WhatsApp’tan görüştüren Anında Nakit Telefon Sat sisteminde iPhone ve Samsung’un yanı sıra Huawei, HONOR, Xiaomi OPPO, Realme ve General Mobile gibi markaların da güncel modellerinin aynı gün alımı yapılabiliyor. Dolayısıyla yüksek fiyata telefon alan yerler arasında ilk sırada gelen Teknoway, böylece İstanbul dışı olsalar bile müşterilerine internetten güvenli ikinci el telefon satışı yapabilmelerine imkan sağlıyor. Arzu eden kullanıcılar güncel ikinci el stokları doğrultusunda anında nakit olarak sattıkları telefonlarla takas seçeneklerini de değerlendirebilir. Bunun için Teknoway’in WhatsApp hattı üzerinden ikinci el güncel model bilgisini buraya tıklayarak alabilirsiniz. İkinci el telefon alımı sırasında tüm telefonların kapsamlı şekilde incelemesini gerçekleştiriyoruz ve cihazlarla detaylı analizler yapıyoruz. Böylece mağazamızda satılan tüm ikinci el telefonlarda 6 ay garanti sunmaktayız. WhatsApp görüşmesi ile telefon satmak konusunda anlaştıktan sonra takas için uygun bir cihaza karar kıldığınızda da cihazınızın gönderimi aynı gün ücretsiz kargo ile tarafınıza yapılmaktadır. Arada size ödenmesi gereken bir fiyat farkı varsa banka hesabınıza EFT yapılmaktadır. Tersi durumda ödemeniz gereken bir tutarın çıkması durumunda ise banka hesabımıza yapılan ödemenin sonrasında satış işlemi sonuçlandırılmış olmaktadır. Mağazamızda çok yoğun ikinci el telefon alım-satım trafiği olmaktadır ve bu nedenle beğenilen cihazlar rezerve edilememektedir. Kapora karşılığı ikinci el telefon rezerve süresi ise sınırlı olmaktadır. Telefoncuya telefon satmak dışında ikinci el telefon alırken Teknoway’e danışmadan karar vermeyin.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü