Eski telefon değeri hesaplama

Eski telefon değeri nasıl hesaplanır? Telefonumun ikinci el fiyat nedir? Telefoncular kaça alır veya telefonum kaç para eder? Eğer telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız ve bu gibi sorular aklınızı meşgul ediyorsa siz de eski telefon değeri hesaplama konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Telefon fiyatları özellikle dalgalı döviz kuru etkisiyle son yıllarda oldukça yukarıya doğru seyretti. Buna bağlı olarak sıfır telefon fiyatı artışı ile de ikinci el piyasasında telefon fiyatları yükselmesi yaşanıyor. Yani bundan üç sene önce 2500 TL’ye alınan bir akıllı telefon aradan ciddi bir zaman geçmiş olmasına rağmen 5000 TL’ye alıcı bulabiliyor. Dolayısıyla “eski telefon değeri hesaplama” artık çok ciddi bir konu olmuş durumda. Tabii biz buna telefonunuz değer kazandı diyemeyiz çünkü yeni alacağınız sıfır telefon fiyatı da artık eskiye göre çok yüksek. Hal böyle olunca herkes telefonu değerinde satın alan yerler, telefonumu yüksek fiyata nereye satabilirim, değerinde ikinci el cep telefonu alan yerler neresi, internetten yüksek fiyata telefon satabileceğim dükkanlar var mı, telefoncuların alış fiyatını öğrenme gibi araştırmalar yapabiliyor. Eski telefonu değerinde satmak, yeni akıllı telefon ile aradaki fiyat farkının kapanmasını sağlayacaktır. Bu yazımızda telefonunuzu en yüksek ve en güvenli şekilde nasıl satarsınız konusunun ayrıntılarına değineceğiz.

eski telefon değeri hesaplama nasıl yapılır

Normal şartlarda telefonu değerinde satabilmek için iki yol izlenebilir. Bunun için internette ilan sitelerinde ilan vermeyi deneyebilirsiniz fakat bu sitelerdeki çoğu fiyatın “uçtuğunu” yani gerçeği yansıtmadığını bilmelisiniz. Pazarlık payı veya ya tutarsa mantığı düşünülerek verilen fiyatlar olması gerekenin çok üzerinde olabiliyor ve ürünler günlerce ilanda kalabiliyor. Dolayısıyla bu işi ciddi ciddiye aldığını düşünen kişilerin ilanlarını takip edebilir ve pazarlık denemeleri ile gerçek anlamdaki fiyatlarını öğrenebilirsiniz. İnternetten telefon satan telefon mağazalarındaki fiyatlar da ciddiye alınması gereken seçenekler arasındadır. Örneğin; bir OPPO telefon satacaksanız sahibinden.com, dolap, letgo gibi ilan sitelerinin birçoğunu incelemenizde fayda var. Sizin cihazın özelliklerine yakın telefonlar ne kadar para ediyor buradan detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Tabii fiyatların değişkenliği çok çeşitli nedenlerden ötürü olabiliyor, cihazın rengi, garanti durumu, tamir geçmişi, yurt dışı olması, gövdesindeki ve ekrandaki çizikler mağazaların ve dükkanların ikinci el cep telefonu alım fiyatları üzerinde son derece belirleyici. Empati yapıldığında, yani çok iyi bir telefonun ekranında çok ciddi bir çizik olduğunda ürünün satışı da zorlaştığından telefoncuların düşük fiyat söyleme nedenleri arasında ilk sıraya bu konabilir.

Cep telefonunu kargo ile değerinde satmak

İnternetten telefon satmak riskli mi konusu görecelidir. İnternette dürüst olan alıcı-satıcı kadar kötü niyetli kişiler de bulunmaktadır. Dolayısıyla karşıdaki kişiden emin olunmadığı sürece internetten telefon satmanın tehlikeleri konusu ele alınabilir. Cep telefonunu kargo ile satmak istediğinizde karşıdaki kişinin ürüne bakıp almama ihtimali, üründe değişiklikler yaparak gönderebilme ihtimali gibi şeyler düşünülmelidir ve elbette kargo firmaları ikinci el satışlarda hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bir diğer durum ise hizmet bedelidir yani ikinci el ilan siteleri güvenli ikinci el alışverişi için bir hizmet bedeli almaktadır ve bu rakam da özellikle pahalı olan cep telefonlarında birkaç bin TL’yi bulabilmektedir. Bu birkaç bin TL’lik hizmet bedeli ağırlıklı olarak satıcıdan kesilmekte ve alıcıdan kesilen sitelerde de alıcı satıcıdan indirim isteme yoluna gitmektedir. Dolayısıyla cep telefonunu kargo ile değerinde satmak için ödenmesi gereken bir komisyon bedeli olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır ve de internetten ilanla telefon satmak konusundaki riskler her zaman düşünülmelidir. Bizler Teknoway olarak 20 yıldır Kadıköy’ün merkezinde ikinci el cep telefonu alım-satımı alanında hizmet vermekteyiz ve müşterilerimize komisyon ve kargo ücreti ödemeden, güvenli şekilde, değerinde ikinci el cep telefonu satmak için kullanabileceği bir platformu hayata geçirdik: telefonsat.teknoway.com.tr

Anında Nakit Sat sloganıyla hayata geçirdiğimiz internetin ilk “değerinde” telefon satabileceğiniz sitesinde ayrıca kullanılmış ikinci el scooter internetten nakit satış işlemleri de gerçekleştirilebiliyor. Siteye girdiğinizde iPhone, Samsung, Xiaomi, OPPO, Huawei, HONOR, General Mobile ve Realme telefonların anında nakit şekilde satışı yapılabiliyor. Eğer İstanbul içindeyseniz Teknoway’e elden teslim olarak anında nakit ödeme alabilirsiniz veya zaman sorununuz varsa moto-kurye ile teslim seçeneğini seçerek telefonunuzu sizden almamızı sağlayabilirsiniz. Telefonumuz servis merkezinde incelendiğinde aynı gün banka hesabınıza nakit ödeme alabilirsiniz. Şehir dışından İstanbul’daki telefonculara telefon satmak istiyorum diyenler için de Kargo ile göndereceğim seçeneği kullanıma sunuluyor. Bu seçenek seçildiğinde size sağlanacak olan ücretsiz kargo kodu ile telefonu servis merkezimize gönderebilir ve ertesi gün elimize ulaştığında nakit ödemenizi alabilirsiniz. Teknoway Kadıköy’ün merkezinde beş katlı bir binada hizmet vermektedir ve her gün onlarca ikinci el cep telefonu alımı satımı yapmaktadır. Dolayısıyla çift taraflı müşteri memnuniyeti için hem yüksek fiyata telefon alan yerler, hem de ikinci elde en uygun fiyata sahip telefon dükkanları arasında yer almaktadır. Böylece değerinde telefon satmak isteyen herkes Teknoway’i tercih etmektedir.

Eski telefon değeri ne kadar?

Teknoway’in Anında Nakit Sat sistemi sizi cihaz bilgi formunun sonrasında satın alma yetkilisi ile WhatsApp üzerinden mesajlaşabileceğiniz bir ekrana götürür. Böylece bilgisayar programlarının verdiği otomatik fiyatlar yerine telefonunuzun durumuna göre gerçek telefon değeri ne kadardır öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz gibi telefon fiyatlar günlük olarak bile değişebilmektedir ve de yüzlerce telefonun fiyatını sağlıklı bir şekilde hesaplama mümkün değildir. Bizler sizi doğrudan telefon fiyatı hesaplama konusunda canlı bir uzman ile görüştürüp en yüksek fiyatı almanızı sağlıyoruz. Mağazamız Teknoway’de günlük çok adetli olarak ikinci el cep telefonu alım-satımı yapılmaktadır. Teknoway sahibinden.com mağazasında günlük satışa sunduğumuz ucuz ve uygun fiyatlı ikinci el garantili cep telefonları modellerini inceleyebilir, dilerseniz nakit olarak satmak istediğiniz telefonları fiyat farkı ile mağazamızdaki telefonlarla takasa sokabilirsiniz. Teknoway taksitli cep telefonu satışı konusunda aksesuarlar, tamir-bakım, yedek parça ve diğer birçok konuda yardım alabileceğiniz profesyonel bir hizmet anlayışı sunmaktadır. Eski telefon değeri hesaplama konusunda her zaman Teknoway ile iletişime geçebilir ve telefonunuzu değerinde satabilirsiniz. Telefon değeri hesaplama sırasında kutu, garanti, aksesuarlar, kozmetik durum ve fatura gibi birçok detaya bakılmakta ve fiyat belirlemesi bu şekilde yapılmaktadır. Ayrıca cihazınızın kapasite, RAM, renk gibi faktörleri de ikinci el cep telefonu alım fiyatı üzerinde etkili olmaktadır.

Teknoway İstanbul’un en gelişmiş imkanlara sahip olan cep telefonu teknik servisidir. Mağazamızda ekranı kırık, kasası çizik, ezik veya arızalı açılmayan cep telefonlarının da değerinde alımı yapılmaktadır. İkinci el arızalı telefon alan yerler konusunda araştırma yapan ve bize ulaşan müşterilerimize stoğumuzda bulunan yedek parçalar dahilinde onarımı işçilik almadan gerçekleştirebiliyoruz ve böylece telefonu değerinde satma imkanı sunuyoruz. Cep telefonu alımı yapan yerler arızalı telefon alım fiyatı olarak düşük fiyatlar vermektedir; bunun da nedeni kendi bünyelerinde teknik servisi olmamasıdır. Teknoway olarak arızalı telefonları tamamen yenileyebiliyoruz ve bu masrafları müşterimize bildirerek, onay sonrası onarımı gerçekleştiriyoruz. Mağazamız aynı zamanda eski telefonu yeniletme konusunda da size hizmet vermeye hazırdır.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü