Eski cep telefonları nereye satılır?

Eski cep telefonları nereye satılır? Eski cep telefonlarını satabilmek için başvurabileceğiniz çeşitli yöntemler var. Elbette ki ilk sırada arkadaş çevreniz geliyor. Tabii “eski telefon” derken eskiden eskiye de fark var. Örneğin; Apple tarafında artık iPhone 13 ailesi çıktığı için iPhone 12 de eski bir model olarak sayılabiliyor ve ikinci el piyasasında kapasitesine göre 30 bin TL’ye yaklaşan fiyatları görebiliyor. Dediğimiz gibi eski cep telefonunu satmak için öncelikle çevrenize haber salmanızda fayda var. Diğer seçenekler pek tabii internetteki ilan verilebilecek siteleri kullanmak ve telefon dükkanlarını ziyaret etmek şeklinde. Şimdi eğri oturup doğru konuşmak gerekirse cep telefonu satarken dikkat edilecekler konusuna değinmeden olmaz. Bir arkadaşınıza satıyor olsanız bile ödemenizin tamamını tek seferde alarak ticaretinizi tamamlayın. Yani bir başka birine satıyormuş gibi yapın ancak ödeme koşullarında insiyatif sunarsanız aranızın bozulma ihtimalinizin olabileceğini de her zaman hesapta tutun. Telefonu internet ortamında satmak ise belki fiyat araştırması yaptığınızda size tüm seçeneklere göre daha cazip gelebilir çünkü tam anlamıyla internette uçan çok. Haklı veya haksız olarak birçok kişi telefonları için oldukça yüksek fiyat istiyorlar ve bunun da nedeni fiyatların sürekli olarak artış göstermesi. Döviz kurunun bunda etkisi olduğu gibi son olarak bandrol ücretlerinde 26 Mayıs tarihinde yapılan zam gibi unsurlar da etkileyici oluyor. Eski cep telefonları nereye satılır ile ilgili olarak telefon fiyatları neden yükseliyor sorusuna bu şekilde cevap verebiliriz. Haliyle sıfır telefon fiyatlarının artması, yani ulaşılabilirliğinin zorlaşması ikinci el telefon fiyatlarını da yükseltiyor. Bu nedenle internetteki ikinci el fiyatları doğru mu derseniz kesinlikle evet diyemeyiz. Kurumsal yerler dışında ciddi fiyat veren yok denecek kadar az ve genelde ya tutarsa mantığı izleniyor. Bizler Teknoway olarak sahibinden.com üzerindeki mağazamızda her zaman en iyi ikinci el cihazları garantili olarak ve en ucuz fiyatlara sizlere sunuyoruz.

Eski cep telefonları nereye satılır, neresi alır, kaça alır

Eski cep telefonunuzu satabileceğiniz ortamlardan bir diğeri de pek tabii telefon alan dükkanlar ve mağazalardır. Hemen hemen her semtte bu tarz dükkanlar bulunur ancak profesyonel düzeyde değil de “günü kurtarma” düşüncesi ile çalışan dükkanlara denk gelirseniz ölü fiyata telefon alma çabalarını çok yakından görebilirsiniz. Haftada birkaç telefon alım-satımı ile dükkanı çevirmeyi düşünen firmalarda elbette düşük fiyata alım ve piyasa fiyat -belki de üzerine- satış bir ticaret anlayışı haline gelmiştir ancak bu ne telefonu nereye satabilirim diyeni, ne de 2. el telefon nereden alınır diyeni memnun edemez. Profesyonel düzeyde telefon alım-satımı yapan yerler bu işe yatırım yapmış ve yıllarını vermiş olan firmalardır. Ayrıca büyük şehirler dışında ve çok önemli stratejik noktalarda bu işi yapanların haricinde pek de hacimli iş yapılabildiği söylenemez. Bizler Teknoway olarak 20 yıla yakın süredir İstanbul Kadıköy’de Söğütlüçeşme Cami karşısında ikinci el telefon alım-satımı yapan yerler arasında birinci sırada geliyoruz. Mağazamıza gelen tüm telefonlar eğitimli teknisyenlerimiz tarafından profesyonel ekipmanlarla kontrollerden geçiriliyor, satış sırasında sizin ve alış sırasında da müşterilerimizin sonradan çıkabilecek sürprizlere karşı mağdur olması engelleniyor. Mağazamızda sıfır telefon satışının yanı sıra garantili ikinci el telefon satışı da yapılmakta ve dilerseniz avantajlı takas tekliflerinden de faydalanabilirsiniz.

Eski cep telefonları internetten satmak

Eski cep telefonunu internetten satmak için ilan siteleri bir seçenek. İlan sitelerinden telefon sattığınız zaman elden teslim veya kargo seçeneklerinden birini tercih etmeniz gerekiyor. Tabii bu konuda çeşitli risklerle karşılaşabilirsiniz; zaten sitelerin çoğu da size bu konuda bilgilendirici uyarılar yapmaktadır. Paranızın tamamen almadan kesinlikle cihazınızı göndermeyin; elden satış işlemlerinde kendinizi güvende hissedebileceğiniz bir yerde buluşun veya bir telefon dükkanında bu işin yapılmasını sağlayarak bir aracılık hizmeti alın. Kontrolleri telefoncuya gerçekleştirin. Kötü niyetli olabilecek alıcılardan uzak durabilmek adına mümkün olduğunca uzak yerlerde buluşmamaya çalışın. Genelde eski cep telefonunu internetten satmak bu konuda kuşkular yaşamanıza neden olabilir. Hele ki telefonunuz yazımızın başında bahsettiğimiz gibi hatırı sayılır yüksek fiyatlı ancak “eski” kategoride ise insan bu kez daha hassas olabiliyor. Akla gelebilecek en son çare olarak her zaman telefon dükkanları böyle durumlarda daha cazip gelebilir ancak bu kez de İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Antalya gibi şehir merkezlerinde değilseniz daha düşük fiyatlarla karşılaşabilme durumu var. Peki, kargo ile eski cep telefonunu internetten telefonculara satmak veya telefon dükkanlarına 2. el telefon satmak mümkün mü? Evet, bu artık mümkün. Teknoway’in geliştirdiği Anında Nakit Telefon Sat sistemi ile iPhone, Samsung, Xiaomi, OPPO, Huawei, HONOR, General Mobile ve Realme tüm telefonlarınızı internetten anında nakit şekilde bize satabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler de oldukça basit.

Normalde telefon dükkanları eski cep telefonu alırken fazla para vermez anlayışı vardır. Teknoway olarak bizler İstanbul’un insan trafiği ve ticaret hacmi en yoğun bölgesinde hizmet veriyoruz ve tüm ikinci el eski telefonları değerinde alıyoruz. Günlük cihaz alım-satım sayımızın fazlalığı nedeniyle çift taraflı müşteri memnuniyetini önemseyerek hareket ediyoruz. Yani satıcı olan müşterilerimizi bilgilendirerek onlara en yüksek fiyat teklifini sunuyoruz ve alımı gerçekleştiriyoruz. Yüksek fiyata alım yaparken, alıcılar için de düşük fiyat anlayışımızı sürdürüyoruz çünkü Teknoway için kısa sürede yüksek karlar yerine müşteri kazanmak daha önemlidir anlayışı hakimdir. Anında Nakit Telefon Sat sistemimiz ile tüm eski cep telefonlarınızı anında nakite çevirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey marka ve modeli seçtikten sonra telefonunuzla ilgili olan bilgi formunu doldurmak ve müşteri hizmetleri temsilcimizle bir WhatsApp görüşmesi başlatmak. Eski cep telefonum ne kadar eder diye düşünüyorsanız internet sitelerinde veya başka yerlerde zaman kaybetmeden Anında Nakit Telefon Sat Sistemi üzerinden bir görüşme başlatabilirsiniz. Görüşme robot olmayan bir müşteri hizmetleri temsilcisi ile yapılacağından telefonunuzun gerçek değerini öğrenebilirsiniz. Bu işi yaptığını vaat eden internet siteleri iyi programlanamadığından ve genelde değişen telefon fiyatlarının gerisinden geldiğinden alakasız şekilde fiyatlar vermektedir. Teknoway Telefon Sat servisinde ise telefonunuzu satmasanız bile gerçek fiyatını öğrenerek ayrıcalıklı bir hizmet alırsınız.

Eski telefon fiyat hesaplama

Eski telefon fiyat hesaplama yapılırken birçok unsura dikkat edilir. Elbette marka, model, modelin spesifik özellikleri, rengi, RAM miktarı, depolama alanı gibi özellikler büyük önem taşımaktadır. Bunun dışında kutu, kutu içeriği, fatura gibi detaylar da fiyatlandırmada önemlidir. Ek olarak cihazın kozmetik durumu yani ekranda çizik var mı, köşelerde ezik var mı veya herhangi bir yıpranma olup olmadığı da telefon fiyatları üzerinde etkili olan noktalar arasındadır. Çok uygun fiyat segmentindeki cihazlar için küçük kusurlar kabul edilebilir olsa da pahalı modellerde bazı önemli eksiklikler fiyata ne yazık ki ciddi düzeyde etki edebilmektedir. Empati yapıldığında bu durum daha iyi anlaşılacaktır. Örneğin; ikinci el bir iPhone 12 Pro telefonunuza 20 bin TL fiyat istiyorsunuz ancak ekranın ortasında koca bir derin çizik var. Sadece Teknoway’in değil tüm telefoncuların ve hatta tüm alıcıların bunu önemseyeceğini bilerek bir rakam belirlemelisiniz. Ayrıca telefonun garantisinin durumu, nereden alındığı, yurt dışı ise IMEI kayıt durumu gibi birçok ayrıntı da fiyat üzerinde belirleyicidir. Cihazların tamir geçmişi de eski telefon alan yerler tarafından kapsamlı şekilde araştırılmaktadır. Eski cep telefonları nereye satılır sorusunun cevabı olarak “değerinde” satmak isteyen herkesi mağazamıza veya telefonsat.teknoway.com.tr platformumuza bekliyoruz.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü