2. el telefon alan yerler

İkinci el telefon nereye satılır? Telefonu internetten satmak mı daha güvenli, yoksa mağazaya satmak mı? İkinci el telefonun değeri nasıl hesaplanır? Telefonu risk almadan nereye satabilirim? En yüksek fiyata 2. el telefon alan yerler neresi? Kullanılmış telefon alım-satımı yapan en büyük firma hangisi? Bu yazıda ikinci el kullanılmış telefonunu satmak isteyen kullanıcıların karşılaşabileceği endişelerden ve sorunsuz bir şekilde ikinci el telefon satma işleminin nasıl yapılabileceğinden bahsedeceğiz.

Birçok şey gibi kullanılmış telefon alım-satımı sektörü de birtakım değişiklikler içerisinde. Yıllar öncesinde yeni bir telefon alındığında eskisi kardeşe, anneye babaya veya bir akrabaya gönül rahatlığı ile verilebiliyor ve “güle güle kullan” denebiliyordu. Fakat artık yeni bir telefon almak için kullanılmış telefon alan yerler konusunda araştırma yapmanız gerekiyor. Bir başka deyişle telefonunuzu aynı gün nakit satış ile satmak ve elinizdeki paranın üzerine ekleyerek yeni modele geçiş yapmanız gerekiyor. Elbette bunun sebebi sıfır telefon fiyatlarının ve beraberinde ikinci el telefon fiyatlarının durmaksızın yükselmesi. Hal böyle olunca neredeyse günümüzde sıfır telefon piyasasından daha hareketli bir ikinci el piyasasından bahsetmek mümkün olabiliyor. Tabii bazı seviye cihazlarda ikinci el alım-satım hareketliliği artarken, bazılarında da tıkanma yaşanıyor. Özellikle fiyat / performans seviyesi dediğimiz cihazlar birkaç bin TL farkla yenilenebiliyor ancak çizgi üstüne çıkılmak istendiğinde yani örneğin; Samsung Galaxy M21 gibi bir modelden S21’e çıkılmak istendiğinde çok ciddi farklar meydana geliyor. Benzer bir durum da iPhone’da yaşanıyor ve 2. el telefon alan yerler özellikle iPhone takası konusunda müşterilerin yeni cihaz istemeleri durumunda aradaki fiyat farkının şaşırdığını ifade ediyor. Basit bir model güncelleme işleminin fiyatları bile 10 bin TL seviyesine yaklaştığından özellikle amiral gemisi sınıfı cihazların ikinci el pazarında bir yavaşlama yaşanıyor.

2. el telefon alan yerler neresi? iPhone ikinci el alım

İstanbul’da kargo ile telefon alan yerler

Türkiye nüfusunun neredeyse beşte biri İstanbul’da yaşıyor ve iş dünyasının da ağırlıklı olarak İstanbul’da olması nedeniyle İstanbul özellikle üst seviye cihazların alım-satım merkezi konumunda. Fakat bu tabii ki ülkenin geride kalan 5’te 4’lük kısmında üst seviye cihaz olmayacağı anlamına gelmiyor. Fakat gerçek şu ki iPhone 13 gibi, Samsung Galaxy S22 gibi amiral gemisi telefonların ikinci el piyasası İstanbul’da şimdiden oluşmuş durumda. Özellikle ikinci elde bile hatırı sayılır fiyat farkları olacağından müşterilerden “sıfır gibi” olarak tanımlanan cihazlara da önemli bir ilgi var. Fakat farklı bir ildeyseniz ve kullanılmış telefon alım-satım işlemlerinin nabzının attığı İstanbul’a gelip telefon satma imkanınız yoksa bu işlemleri güvenli şekilde ve kargo ile yapabileceğinizi belirtmekte fayda var. Teknoway İstanbul’un cep telefonu yönünden en hareketli bölgeleri arasında en önde gelen Kadıköy’de 20 yıla yakın süredir hizmet veriyor ve her gün sürekli olarak iPhone, Samsung, Xiaomi, OPPO, Huawei, HONOR, General Mobile, ve Realme markalarının alım-satımını gerçekleştiriyor. İnternet üzerinden İstanbul dışı güvenli telefon satışı yapmak isteyen kullanıcılar için de Anında Nakit Telefon Sat sistemi geçtiğimiz zaman diliminde devreye alındı. Anında Nakit Telefon Sat sistemi basitçe Teknoway’den cihazınızın bilgilerini ileterek fiyat teklifi almanızı sağlıyor. Anlaşma sağlanan durumlarda da ücretsiz kargo ile cihazı gönderip anında nakit ödeme ile ikinci el telefon satışı yapabiliyorsunuz. Yani 2. el telefon alan yerler artık bulunduğunuz şehirle sınırlı değil. Örneğin bir Xiaomi telefona sahipseniz https://telefonsat.teknoway.com.tr/xiaomi/ sayfasından modeli seçerek en yüksek fiyat teklifini alabilirsiniz. İstanbul içindeyseniz ve telefonunuzu elden teslim edecek zamanınız yoksa moto-kurye ile telefon satışı seçeneğini tercih etmeniz de mümkün.

2. el iPhone alan yerler arasında tavsiye edilen Teknoway’de tüm kullanılmış ikinci el telefonların nakit ödeme ile alımı gerçekleştirilebiliyor. Cihazınız yurt içi, yurt dışı olabilir, ekranı kırık, ön camı çatlak veya suya düştü açılmıyor şikayeti nedeniyle ile satmayı düşünebilirsiniz. Teknoway’de durumu her ne olursa olsun tüm kullanılmış ve kapalı kutu ikinci el telefonların değerinde alımı yapılabiliyor. Dilerseniz değerinde nakit telefon satışı yaparken, o an satışta olan ikinci el telefonlarla takas seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Mağazamızda satılan tüm ikinci el telefonlar alım sırasında çok detaylı testlerden geçirilmekte ve cihazın kondisyonu ve kozmetik görünümü de hesaba katılarak fiyatlandırma yapılmaktadır. İnternetten İstanbul’da kargo ile telefon alan yerler arıyorsanız Teknoway size bu konuda yardımcı olabilir. Telefonunuzun satışı sonrasında mevcut ikinci el stoğu konusunda bilgi alarak üstüne ödeme yaparak veya ödeme alarak yeni telefonunuzu ücretsiz kargo ile teslim alma şansınız her zaman bulunuyor.

Kullanılmış telefon fiyatı hesaplama

Kullanılmış telefon fiyatı hesaplarken dikkat edilmesi gereken birçok dinamik var. Teknoway’in Telefon Sat sisteminde karşınıza getirilen Anında Nakit Satış Formu telefonunuz hakkındaki önemli kondisyon ve kozmetik bilgilerini sizden alıyor ve anında güncel bir değerleme yapıyor. Eskiden ikinci el telefonlar sürekli olarak düşen bir fiyat grafiğine sahipti ancak günümüze bakıldığında telefonların sıfır fiyatının da üzerinde fiyatlara ulaşabildiği kolaylıkla görülebiliyor. Telefonun yurtiçi veya yurt dışı durumu, garantisi, kozmetik görünümü, batarya kondisyonu, kutusu, faturası, kutu içeriği, önceden tamir görüp görmediği ve gördüyse de nerede gördüğü gibi birçok nokta kullanılmış telefon fiyatı hesaplama sırasında dikkat edilen noktalar arasında yer alıyor. Elbette örnekleri çeşitlendirebilmek de mümkün.

KULLANILMIŞ TELEFON FİYATINI DEĞİŞTİREN DETAYLAR

 • İşlemci tipi
 • RAM büyüklüğü
 • Hafıza miktarı
 • Batarya kondisyonu
 • Genel gövde kozmetik görünümü
 • Fatura durumu
 • Kutu ve kutu içeriği
 • Tamir geçmişi
 • Garanti geçerliliği
 • Renk
 • Aksesuarların orijinal olup olmadığı
 • IMEI kayıt durumu
 • Nereden alındığı

Listeyi elbette marka ve modele göre çeşitlendirebilmek mümkün. Günümüzde artık telefonların 5G’li sürümleri de karşımıza çıkabiliyor veya tek SIM’li bir telefonun çift SIM’li bir seçeneği ikinci el piyasasında yer edinebiliyor. Hatta örneğin; Samsung’un Galaxy S21 FE modelinde Exynos ve Snapdragon gibi farklı işlemci seçenekleri de mevcut ve tüm bunların fiyatları etkileyebileceği göz ardı edilmemeli. Sıfır telefon satın alma konusunda araştırma yapanların farklı RAM’li cihazlarla karşılaştığı da olmuştur. Elbette ne kadar fazla özellik varsa yani alırken ne kadar yüksek para ödemişseniz satarken de avantajlı olabileceğinizi söyleyelim. Herkes RAM’i yüksek bir telefona daha fazla öncelik verir. Ancak amiral gemisi düzeyinde yüksek kapasitenin fiyatı çok fazla etkilediğini unutmamalısınız. Yani sadece 2000 TL kapasite için vermektense bir Micro SD kart alır daha ucuza getiririm düşüncesi mantıklı ancak tabii özellikle iPhone modelleri başta olmak üzere bazı telefonların da Micro SD kart girişi olmayabiliyor.

2. el telefon alan yerler çoğu zaman güçlü empati yeteneklerine sahiptir. Kimse zor satacağı bir telefonu almayı da istemez. Gerçekçi olmak gerekiyor. Sorunları olan veya bataryası değişmesi gereken bir telefonun o şekilde satılmaması gerekiyor, masraflarının da sahibinden bir şekilde düşülmesi gerekir. Kimse bataryası tamamen tükenmiş bir ikinci el telefon alıp hüsrana uğramak istemez. Kendinizi otomobil alıyor gibi düşünebilirsiniz. Kaportası içi dışı kir pas içinde, bakımları aksatılmış bir otomobili ya almayı istemezsiniz veya masraflarını hesaplayarak daha ucuza almayı istersiniz. Fakat bu durumlar hep dezavantajdır. Sözün özü kutu, kutu içeriği ve cihazınız ilk günkü haline ne kadar yakınsa yüksek fiyata ikinci el telefon alan yerler de o derece sizin tarafınızda olacak ve cihazınızın karşılığını ödeyecektir.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü