Cep telefonum ne kadar eder

Cep telefonu piyasasındaki büyük rekabet teknolojinin biraz daha hızlı gelişmesine sebep olurken, kullanıcılar da hayatı kolaylaştıran bu yeni teknolojilerden bir an önce faydalanmak istiyor. Diğer taraftan zaman içerisinde ihtiyaçlarımızın ve beklentilerimizin değişmesi de cep telefonumuzu yenisiyle değiştirme ihtiyacını doğuruyor.

Günümüzde yapılana araştırmalar bir cep telefonunun ortalama 3-4 kez el değiştirdiğini gösteriyor. Türkiye’de ise yılda ortalama 20 milyon gibi oldukça yüksek sayıda telefon el değiştiriyor. Özellikle pandemiyle birlikte yapılan kısıtlamalarda kullanıcıların telefonda daha fazla vakit geçirmesi ve kur artışının telefon fiyatlarını yükseltmesi ikinci ele olan talebin yükselmesinde en büyük rolü oynadı. İnsanlar bir yandan daha yüksek teknolojili telefona geçmek isterken bir yandan da yüksek fiyatlı sıfır telefonlar yüzünden ikinci el telefonları tercih etmeye başladı.

Kullanıcıların yeni satın alacakları telefon ister sıfır, ister ikinci el olsun öncelikle yapmak istedikleri mevcut telefonlarını elden çıkarmak yani satmak oluyor. Bu noktada da kullanıcılar cep telefonum ne kadar eder öğrenmek için araştırma içine giriyorlar.

İkinci el telefon nasıl satılır?

İkinci el cep telefonu satmak veya almak için genellikle kullanıcılar internetteki popüler sitelerle veya bazı telefoncularla iletişime geçmeyi tercih ederler. Fakat her iki seçenek için de bazı avantajların ve dezavantajların olduğunu söylemek gerekiyor. İnternet sitelerinde güvenli alışveriş yapmak konusunda sıkıntı olmasa da bazen istenmeyen problemlerle karşılaşılabiliyor.

Günümüzde alışveriş yöntemleri değişen çağın etkisiyle hayatımıza giren internet ile birlikte epey değişti. Cep telefonu alım satımı konusunda da internet kanallarının kullanımı epey yüksek. Bulunduğumuz dönem içerisinde çok daha fazla popüler hala gelen ikinci el cep telefonu alımı-satımı internete bakmadan karar verilemeyecek kadar önemli bir noktaya ulaştı. Aksi halde gittiğiniz telefon mağazalarının veya etrafınızda bulunan kişilerin yönlendirmesiyle sınırlı kalma durumunuz olabilir.

Sadece dezavantaj olarak bazen satılan ve gönderilen cihaz kutusu açılıp iade edilebiliyor, gönderilenin yerine başka bir şey geliyor veya içerisinden parça alınabiliyor. Bu tarz şikayetlere sitelerde kullanıcıların yorum yaptığı yerlerde rastlamak mümkün. Elbette her zaman sıkıntı veya sorun yaşayacaksınız anlamına gelmiyor. Fakat daha güvenilir bir alışveriş yapmak için mağazaların ve kullanıcıların yorumlarından güvenilirliğini ölçebilirsiniz. Yine de yüksek fiyatlı bir telefon satışı yaparken tanımadığınız birine cep telefonunu göndermek çok da kolay olmayacaktır.

Telefon satışını herhangi bir telefon mağazasına yapmak da semtine göre riskler taşıyabilen bir işlem olabilir. Örneğin eğer söz konusu mağaza cep telefonu alım ve satımı konusunda oldukça popüler olan İstanbul Kadıköy’de ise daha şanslısınız diyebiliriz. Çünkü ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda sektörün nabzını burası tutuyor. Ancak küçük bir şehirde veya ilçedeyseniz sınırlı imkanlar söz konusu olduğu için düşük fiyatlarla karşılaşma ihtimaliniz biraz daha artacaktır. Bunun nedeni az miktarda cep telefonu alış ve satışı yüzünden kar oranını daha yüksekte tutmalarıdır. Böyle bir durumda da satıcıdan yüksek fiyata alma ve yine yüksek fiyata yeni alıcıya satma anlayışı ortaya çıkmaktadır.

İkinci el cep telefonu değeri öğrenme

Kadıköy’de merkezi bir konumda bulunan TEKNOWAY İstanbul’da ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda haklı bir nama sahiptir. 16 yıllık tecrübesiyle TEKNOWAY, en büyük ve en güvenilir cep telefonu mağazası olarak bilinmektedir. Ayrıca artık günümüzde oldukça yaygın hale gelen ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda mutlaka uğranan adreslerden biri haline gelmiştir.

TEKNOWAY’e gelen müşterilerimiz ikinci el cep telefonu değeri hesaplama konusunda uzmanlarımıza danışarak en uygun fiyatlı takas rakamlarını alabilirler. İstanbul’da ikamet etmeyen kullanıcılarımız da internetten ikinci el cep telefonu alımı satımı yaptığımız telefonsat.teknoway.com.tr platformumuzu kullanabilir. Anında Nakit Telefon Sat sloganıyla devreye aldığımız yeni servisimiz sizden telefonunuzun kullanım geçmişine dair bilgileri gireceğiniz bir form sunuyor ve bu form doğrudan müşteri temsilcimize ulaşarak size anında canlı destek üzerinden telefon satma fırsatı veriyor. Üstelik İstanbul dışında olsanız bile Türkiye’nin her yerinden bu sistemle ikinci el cep telefonu satma ve ikinci el cep telefonu değeri hesaplama yapabilirsiniz. Anında Nakit Telefon Sat sistemi basit şekilde girdiğiniz verileri müşteri temsilcimize iletirsiniz. Bu şekilde cep telefonu için anında nakit fiyat satış teklifi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz de tüm bilgilere sahip olduğundan size ek soru sormadan ikinci el cep telefonu için en yüksek fiyat sunacaktır.

TEKNOWAY’in Anında Nakit Telefon Sat sistemi sadece telefonunuzu satmak konusunda sizi yardımcı olmaz. Konuyla ilgili telefoncular telefonu ne kadara alır, telefonum ikinci elde kaça gider, telefonum ne kadar eder, telefonumu takasta kaça sayarlar, telefonumu kaça alırlar gibi kafanızdaki soru işaretlerini müşteri temsilcimize sorarak giderebilirsiniz. Farklı platformlarda benzer bir formu doldurduğunuzda ancak teşekkür ederiz size dönüş yapılacaktır mesajı alırsınız. TEKNOWAY’de ise canlı olarak WhatsApp üzerinden müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşerek fiyat teklifi alma şansına sahipsiniz. Bu ayrıcalıklı hizmeti Türkiye’de sadece bizim sunduğumuzun altını çizmek isteriz. Bu hizmetimiz sayesinde İstanbul’da olmayan müşterilerimiz de cep telefonlarının ikinci el alım fiyatını öğrenebiliyorlar. Satma kararı almanız halinde de ücretsiz kargoyla bize gönderebilirsiniz. İstanbul sınırları içindeyseniz de moto-kurye ile anında nakit ödeme ile telefon satışı yapabilirsiniz.

Telefon satış sözleşmesi nedir?

Cep telefonu satış sözleşmesi en genel manasıyla, hem telefonu satan kişiyi hem de telefonu alan kişiyi koruma altına alan, bu yüzden de iki tarafın da güvenerek rahatlıkla alışveriş yapmalarını sağlayan bir belgedir. Sözleşmede satıcı hangi tarihte telefonu sattığını, alıcı hangi tarihte telefonu aldığını belirtmiş olur. Kısaca özetlemek sözleşme, ne zaman alışveriş yapıldığını belgelemeyi ve cihazın ne zaman satışının yapıldığını kanıtlamayı sağlamaktadır. Buna ek olaraktan cep telefonunu satın alan kişiler, alışverişten önceki döneme yönelik sorumluluğu reddettiğini, satan kişiler de sattıktan sonraki dönem için sorumluluğu reddettiğini beyan ederler ve altına imzalarını atarlar. Yapılan sözleşme için herhangi bir ücret ödenmez.

Cep telefonu satış sözleşmesi neden yapılır?

  • Satılan cep telefonunun yasal olmayan işlemlerde kullanılması halinde sıkıntı yaşamamak için.
  • Cep telefonunu satın alan kişinin yasa dışı işlerde cihazı kullanması halinde satan kişiyle ilgisi olmadığını kanıtlamak için.
  • Cep telefonunun çalıntı olmadığını ispatlamak için yapılır.
  • Satın alınan cep telefonunun arızalanması veya bir sorun yaşanması durumunda, sözleşme ile şikayet etme hakkına sahip olabilirsiniz.
  • Daha sonraki satım işleminin güvenli olabilmesini sağlar.

Telefon satış sözleşmesi nasıl yapılır?

Telefon satış sözleşmesini internetten hazırlanmış bir şekilde indirmek mümkündür.  Yazıcıdan çıktı alınamaması halinde bir A4 kağıda yazılarak da satış sözleşmesi hazırlanabilir. En üste başlığı yazdıktan sonra  “… tarihinde… IMEI numaralı … model ve marka cep telefonunu 2. el olarak satıcı TC No: … Satıcı Adı: … dan aldım ya da sattım. Alıcının ve satıcının ad ve soyadlarına ek olarak imza bölümlerini de belirttikten sonra belirtilen yerler doldurulur ve karşılıklı imzalanır. Örnek olarak yukarıdaki hazır sözleşmelere göre de hazırlayabilirsiniz.

 

Son yazılar

ikinci el telefon sat

İkinci El Telefon Sat

İkinci El Telefon Sat Günümüzde teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, akıllı telefonlar hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ancak her yeni modelle birlikte, bir önceki modeli

GÖRÜNTÜLE >>
İkinci El Telefon Değeri Hesaplama

İkinci el telefon değeri hesaplama

İkinci el telefon değeri hesaplama Cep telefonlarının hayatın her alanına girmesiyle kullanımının artması, telefon üreticilerinin sayısını artırarak piyasadaki marka ve modellerin fazlalaşmasını sağlıyor. Tabii bir

GÖRÜNTÜLE >>
İkinci El Telefon Değeri Hesaplama

Cep telefonum ne kadar eder

Cep telefonum ne kadar eder Cep telefonu piyasasındaki büyük rekabet teknolojinin biraz daha hızlı gelişmesine sebep olurken, kullanıcılar da hayatı kolaylaştıran bu yeni teknolojilerden bir

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü