Telefonu nakite çevirme

Zorlu hayat şartları bazen telefonu nakite çevirme ihtiyacı ortaya çıkartabiliyor. Bazen de kullanıcılar operatörlerden bir cihaz seçerek telefonu nakite çevirme yoluna gidebiliyorlar. Peki, kullanılmış veya hiç kullanılmamış bir telefonu yüksek fiyata alan yerler nereleridir? Operatörden alınma sıfır kutulu telefonu nereye satabilirim? İlan siteleri güvenli midir yoksa yüksek fiyat veren telefoncular daha mı iyi olur gibi birçok düşünceniz olabilir. Öncelikle telefonu nakite çevirme yani satma için kullanılmış veya sıfır kapalı kutu telefonlarda ne gibi hazırlıklar yapılmalı bu konuya değinmek gerekiyor. Kullanılmış telefonu nakite çevirmek için empati yapmalı yani kendinizi alıcı yerine koymalısınız. Tek başına kutusuz ve faturasız telefonu telefoncuya satmak ne telefoncu, ne de yeni sahibi için pek cazip olmayacaktır. Eğer mümkünse telefonunuzun kılıfını ve ön cam filmini çıkartarak tertemiz şekilde kutusuna koymalı, orijinal kablo ve kulaklığı düzgün şekilde sarmalı, diğer kutu içeriklerini ve fatura gibi belgeleri kutuya eklediğinizde yüksek fiyata satış yapabilirsiniz. Bu şekildeki telefonları telefoncular daha yüksek fiyata satın alır ve yeni müşterilere de daha kolay satarlar. Eğer aksesuarları olmayan, kutusu kayıp, faturası bulunmayan bir telefon satmaya çalışacaksanız bu tarz ürünlerde alıcılar da seçici olduğundan telefoncular nakit para konusunda sizinle sıkı pazarlığa girecektir. Açıkçası internet ortamındaki ilan sitelerindeki fiyatları da çok ciddiye almayın dememiz lazım çünkü bazen ilan sitelerinde kullanılmış cihaz fiyatları sıfırından daha fazla olabiliyor. Bazı kişiler doğru düzgün araştırma yapmadan kafasına göre fiyat yazabiliyor ve böylece ilan vermeyi düşünen kullanıcıları da yanıltıyor.

Telefonu nakite çevirme borcu bitmemiş, sözleşmeli, taksitli, taahhütlü, senetli telefon alan yerler

Kullanılmış telefonu nakite çevirebileceğiniz en doğru adresler telefoncular yani telefon dükkanlarıdır. İstanbul’da özellikle Kadıköy’de telefon alan yerler bu konuda oldukça rekabet halindedir ve Kadıköy bu işin merkezi durumundadır. Teknoway olarak bizler de 20 yıla yakın süredir Kadıköy Söğütlüçeşme bölgesinde ikinci el telefon alım-satımı gerçekleştirmekteyiz. Genelde “telefoncular neden düşük fiyata almak ister” veya “telefoncular neden fiyat öldürür” diye düşünceler vardır ancak bu en azından Kadıköy piyasası için geçerli değildir. Teknoway olarak her gün onlarca ikinci el cep telefonu alım-satımı gerçekleştiriyoruz ve mağazamızda alımı yapılan tüm cep telefonlarının müşterisi daima hazırdır. Bu nedenle ticaret anlayışımız haftada birkaç cihaz satarak günü kurtarmak veya masrafları çıkartmak değil sürümden kazanmak, en az karla cep telefonu satıp hem alıcı, hem de satıcı için çift taraflı müşteri memnuniyeti sağlamaktır. Teknoway aynı zamanda İstanbul’un en hızlı ve en uygun fiyatlı cep telefonu tamiri servisidir. Dolayısıyla arızalı, bozuk, açılmayan, kırık veya onarım isteyen cep telefonlarının alımı da mağazamızca yapılmaktadır. Bu tarz imkanları kendi bünyesinde barındırmayan telefoncular arızaların tamiri için sizden oldukça yüksek kesintiler yapacak ve telefonu daha düşük fiyata nakit almak isteyeceklerdir. Teknoway’in tüm teknisyenleri kendi binasında yer aldığı için tamir ücretleri için sizden malzeme ücreti dışında ek bir ücret alınmamakta ve telefonlarınız “değerinde” nakit ödenmektedir.

Taksiti bitmeyen telefonu nakite çevirme

Bilindiği gibi operatörler üzerinden taksitli yani taahhütlü (sözleşmeli) telefon alınabiliyor ve bunlar satılabiliyor ancak artık borcu bitmemiş telefonun satışı pek tercih edilmez şeklinde bilinir. Taksiti bitmemiş telefonu nakite çevirme işlemine ihtiyacınız varsa Teknoway ile görüşme sağlayarak bu konuda hizmet alabilirsiniz. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone‘un tarifeye ek olarak sattıkları cihazların normalde başka bir kişiye satışı için borcunun tamamen kapatılması gerekiyor ancak borcu tamamen kapatmadan da telefonu nakit satma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Telefonun faturası elinizde mevcutsa mağazamıza gelerek satışı sağlayabilir ve aynı gün borcu bitmeyen telefonu yasal çerçeveler dahilinde nakite çevirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Teknoway’de Evkur’dan veya başka bir yerden alınan telefonu nakite çevirme gibi işlemler de yapılmaktadır. Bu cihazlar hakkında taksitleri ödenmezse IMEI numarası kapattırılabilir söylentisi mevcuttur ancak bunun bir karşılığı yoktur. Sözleşmeli telefonun borcunu ödemezsem ne olur diyen hiçbir kullanıcının telefonu iletişime kapatılmamıştır. Yani borcu olan telefonun IMEI’si kullanıma kapanır mı sorusunun cevabı şu an için kesinlikle hayır şeklindedir. Dolayısıyla operatörden tarifeye ek sözleşmeli alınan cep telefonlarını nakite çevirme ihtiyacınız varsa veya senetli cep telefonunu nereye satabilirim diyorsanız sizi mağazamız Teknoway’de bekliyoruz.

Kredi prosedürleri sebebiyle bazı kullanıcılar operatörler üzerinden telefon alarak bunları hızlı şekilde nakite çevirerek aslında bireysel bir kredi almış gibi oluyor ve taksit ödemelerini gerçekleştirdiği sürece operatörle bir sorun yaşamıyor. Kapalı kutu operatörden alma cihazlar jelatini açılmadığı sürece sıfır telefon olarak değerlendirilir ve mağazamız Teknoway sıfır telefona en yüksek ödeme yapan yerler arasında ilk sırada gelmektedir. Eğer Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom gibi operatörden alınan cihazları aynı gün satmak istiyorsanız kutuyu hiçbir şekilde açmamanızı önermekteyiz. Telefona bakmak isteyen telefonculara da bunun mümkün olmadığını söyleyin ve sadece anlaşma sağlandığında jelatinin açılmasına izin verin. Normal şartlarda jelatini çıkartılmamış ve içine SIM kart takılmamış her cep telefonu sıfır telefon sayıldığı için jelatini açılmış sıfır telefonu yani ambalajı çıkartılmış telefonu en yüksek fiyata alan yer yine Teknoway olmaktadır.

Taahhütlü cep telefonu alan yerler

Teknoway, taahhütlü cep telefonu alan yerler arasındadır ve yasal mevzuat kapsamında şu anda taahhütlü cep telefonu satmak için hiçbir sınırlandırma getirilmemiştir. Operatör ile aranızda sözleşme imzalandıktan sonra artık telefon sizindir ve istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. Taksitlerin ödenmemesi durumunda yasal prosedürler işlemekte ancak cihazın kapatılması veya IMEI numarası engellenmesi gibi hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Teknoway olarak taahhütlü alınan tüm cep telefonlarının yani borcu bitmemiş cep telefonlarını satmak için güvenebileceğiniz bir noktayız çünkü tüm telefonları İstanbul’da olmasınız bile Anında Nakit Telefon Sat servisimiz üzerinden aynı gün nakit ödeme ile satın almaktayız. telefonsat.teknoway.com.tr üzerinden erişebileceğiniz sitemizde marka ve model seçimi yaptıktan sonra WhatsApp üzerinden müşteri temsilcisi ile canlı görüşme yapmaya başlayabilir ve cihazınızın kondisyonuna göre nakit ödeme teklifi alabilirsiniz. Anlaşma sağlandıktan sonra ise size sağlanacak olan kargo kodu ile telefonunuzu ücretsiz olarak bize gönderebilir ve testlerden sonra (cihazın bize ulaştığı gün) ödemenizi banka hesabınıza nakit olarak alabilirsiniz. Birçok kullanıcı senetle alınan cep telefonu satılır mı, telefoncular borcu bitmemiş telefona yüksek para veren telefoncular nerede, sözleşmeli telefon nereye satılır, Turkcell’den alınma iPhone’u değerinde satabileceğim yerler, Vodafone sıfır kapalı kutu telefon neresi alır, Türk Telekom taksitli cihaz borç bitmeden nereye satılır gibi aramalar yapıyor ancak Teknoway bu ve bu gibi soruların Kadıköy’deki tek cevabıdır. Günlük yüksek cihaz alım-satım trafiği sayesinde durumu ne olursa olsun tüm ikinci el veya sıfır kapalı kutu iPhone, Samsung, Xiaomi, OPPO, Huawei, Honor ve Realme, General Mobile telefonlara nakit ödeme yapmaktayız. Dilerseniz müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşürken elimizde bulunan garantili ikinci el cihazlarla uygun takas tekliflerini de değerlendirebilirsiniz. Böylece taahhütlü telefonu nakite çevirme ile birlikte telefonunuzu da yenilebilir ve nakit ödemenizi hemen alabilirsiniz. Kadıköy’de sözleşmeli taahhütlü borçlu taksitli ve senetli telefonları alan yerler arasında bir numarayız.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü