Telefon alan yerler 2 el

Kullanılmış telefonu değerinde satmak isteyen birçok kullanıcı 2. el telefon alan yerler konusunda araştırma yapıyor. Genelde her semtte 2. el telefon alımı-satımı yapabilen dükkanlara rastlanabilir ancak buradaki asıl hedef ikinci el telefonu yüksek fiyata alan yerler nerede onu bulabilmek. Günümüzün piyasa şartlarında ikinci el telefon fiyatları sürekli olarak yukarı yönlü değişiklik gösteriyor. Normal şartlarda telefon fiyatları ne zaman düşer diye merak eden birçok kullanıcı acele etmeden birkaç ay beklediğinde daha ucuz fiyata sıfır telefon satın alma yaparken, şimdi ise neredeyse beklenen her gün fiyatlar daha da yukarıya çıkıyor. Hatta sıfır telefon alıp da kullandığı halde daha yüksek fiyata satmak da artık günümüzün bir parçası. İkinci el telefonu yüksek fiyata satmak bu noktada önemli çünkü artık telefon fiyatları hatırı sayılır derecede yüksek. Özellikle model yükseltme ve takas yoluyla yeni telefon alma için eski telefonu değerinde satmak her zaman avantaj sağlıyor. Bu noktada da telefon dükkanları neden telefonu az paraya alıyor şeklinde düşünmemeniz gerekiyor. İşini profesyonel düzeyde yapan Teknoway gibi mağazalar tüm marka ve model akıllı telefonları anında nakit alarak dilerseniz size avantajlı takas fırsatları sunabiliyor.

telefon alan yerler 2 el

2. el telefon alan yerler aslında seçeneklerinizden ilki. Bir diğer seçenek ise telefonu internetten satmak. Her iki durumda da biraz efor sarf etmeniz gerekiyor. Örneğin; İstanbul’da en yüksek fiyata telefon alan yerler konusunda araştırma yapıyorsanız farklı ilçelere ve pazarlara bakmanız gerekebilir. Özellikle popüler bir telefona sahipseniz aynı gün yüksek fiyata satamamanız için hiçbir neden yok. Teknoway’in bu konunda sunduğu Anında Nakit Telefon Sat hizmeti, basit bir form doldurarak telefonunuz hakkındaki kullanım bilgilerini kolayca karşı taraftaki müşteri hizmetleri yetkilisine aktarmanızı sağlıyor. Telefonunuzun durumuna göre fiyatlandırma hemen yapılarak ödemenizi aynı gün alabilmeniz için gerekli şartlar yerine getiriliyor. Eğer İstanbul dışı bir bölgede iseniz aynı gün ücretsiz kargo ile telefon satışı yapabilirsiniz. Birçok kullanıcı internetten 2. el telefon alım-satımı güvenli mi sorusuna olumsuz bakıyor. Telefonu değerinde ve anında nakit şekilde satabilecekleri dükkanları bulduğunda genelde tercihlerini bu yönde kullanıyor. Teknoway olarak müşterilerin hem alırken, hem de satarken kazanması önemlidir. Dolayısıyla teknik servis merkezimize gelen her cihaz önce kontrol edilir ve buna göre fiyatlandırılır. Herhangi bir sorunu var ise tarafınıza bilgi verilerek teklif düzenlenir.

2. el telefon satarken dikkat edilecekler

2. el telefon satarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. 2. el kullanılmış telefon alan yerler de bu konuda oldukça hassastır. Bir alışkanlık edinerek kaç yıl kullanacaksanız kullanın telefonun kutusunu, kullanım kılavuzunu, kulaklığını, kablosunu ve şarj cihazını asla atmayın; kaybetmeyin. Aksesuarlar telefonun değerini ne kadar artırır diye düşünmeyin; çünkü bu alım yapacak olan taraf için her zaman güven vericidir. Özellikle fatura da bu noktalardan biridir. Telefonun kimden alındığını öğrenmek, telefonun ne zaman alındığını tespit etmek birçok kişi için önem taşımaktadır. En basit haliyle telefon elinize nasıl geldiyse o şekilde elinizden çıksın prensibini benimseyin. Satın alacağınız telefon ikinci el olsa bile kutu ve diğer aksesuarlarının olmasına özen gösterin. Tüm bunlar telefonun da titiz bir kullanıcı tarafından kullanıldığını gösterir. Eğer telefon alan yerler 2. el telefon satışı konusunda da size yardımcı olmak isterlerse cihazlar için ne derecede garanti şartları sunduklarını öğrenin. Teknoway garantili 2. el telefon satışı yapmaktadır ve satın aldığı tüm cihazları genel kontrolden geçirerek ve bakımlarını yaparak satışa çıkartmaktadır. Bu nedenle firmamız kullanılmış telefonu değerinde alan yerler arasında başta gelmektedir.

Kullanılmış telefonu yüksek fiyata satmak için elbette başka kriterlerden de bahsetmek gerekiyor. Telefonun yurt içi – yurt dışı durumu, daha önceden tamir görüp görmediği, kasa ve batarya yıpranması, varsa değişen parçaların orijinal mi yoksa yan sanayi mi olduğu gibi birçok nokta fiyat üzerinde etkileyicidir. Bugün özellikle iPhone ve üst seviye diğer Android’li cihazlarda orijinal ekran fiyatları ciddi derecede yüksektir ancak daha düşük fiyata A kalite yan sanayi ekranla tamir edilen birçok cihaza da rastlanabiliyor. Yan sanayi ekran satarken fiyatı düşürür mü veya başka marka batarya 2. el fiyatını düşürür mü gibi birçok soru kafanıza takılıyor olabilir. İkinci el telefonu yüksek fiyata satmak için cihazın ilk günkü halinden mümkün olduğunca dışarıya çıkmamalısınız. Kutu, kutu içeriği ve fatura bu noktada önemli… Telefondaki çizikler fiyatı düşürür mü derseniz yine aynen; bu soruya da evet diyebiliriz. Ekrandaki çizikler, kasadaki vuruk ve ezikler fiyat üzerinde belirleyicidir. Her bir çizik cihazın karşıdaki yeni alıcısı tarafından daha zor kabul edilebileceği anlamı taşır. Bu nedenle bazı kozmetik sorunlardan ötürü cihazın fiyatının düşürülmesine razı gelmek en doğrusudur. Hatta özellikle amiral gemisi düzeyindeki telefonlarda ekrandaki tek bir çizik fiyatta birkaç bin TL’lik düşüşlere bile neden olabilmektedir.

iPhone komple ekran ve kasa yenileme

Her ne kadar dikkat edilirse edilsin telefon ön cam koruyucu çizilmez film ve kılıf kullanılmadığı sürece cihazın ekranı ve gövdesi ister istemez yıpranacaktır. Parlak plastik malzemeye sahip telefonlar özellikle kılcal çizilmelere karşı oldukça duyarlıdır. Her ne kadar üst seviye ürünlerde metal ve kaplamalı özel cam gibi malzemeler kendini göstermeye başlamış olsa da yine de tam anlamıyla çizilmeyen telefon gibi bir olgudan bahsetme şansı yok. Yani telefon alan yerler 2 el her telefonda kasa kondisyonu ve ekran çiziklerini yakından incelerler. Bu nedenle telefonu yüksek fiyata satmak için iyi bir şekilde korumanız gerekir. 1500-2000 TL seviyesinde telefonda kasada ve ekrandaki birkaç çizik fiyatı belki 100-200 TL kadar oynatabilir ancak dediğimiz gibi fiyatları 25-30 bin TL bandında bir ürün için bu çiziklerin etkisi çok daha yüksek olacaktır. Son zamanlarda kullanıcılardan gelen taleplerden bir diğeri de iPhone komple ekran ve kasa yenileme işlemidir. Herhangi bir nedenle ekranı ve kasası komple zarar gören iPhone’ların ekranı değiştirilmeden ön camı değiştirilebilmekte ve ayrıca kasası da komple yenilenebilmektedir. Böylece iPhone’u fabrikadan çıktığı gibi komple sıfırlatma yaptırmak mümkün olabiliyor.

iPhone’u komple yeniletme elbette maliyetli bir işlem ancak çok ciddi gövde hasarlarından bahsediliyorsa bu yatırım ile ikinci el daha yüksek fiyata satış şansı elde edebilirsiniz. Yüksek fiyata satışın yanı sıra daha az kusurlara sahip olan bir telefon bu kez hem telefon alan yerler, hem de telefon almak isteyen müşteriler tarafından daha fazla talep görecektir. iPhone kasa yenileme işlemi elbette bu noktada bir örnek. Samsung, Huawei, Xiaomi, Oppo gibi birçok markanın üst seviye modellerinde ekran, ön cam ve kasa yenilemesi yaptırarak görünümü tamamen yeniletebilir, daha yüksek fiyata alıcı bulmasını sağlayabilirsiniz. Bazı kullanıcılar iPhone’un rengini değiştirmek isteyebiliyorlar. Yine kasa değişimi yolu ile iPhone‘u istenen renge kavuşturmak bu yöntemler ile mümkün. Telefonu en yüksek fiyata alan yerler için tüm bu bahsettiklerimiz oldukça önemlidir; çünkü istedikleri telefona yüksek para ödeyecek olan müşterilerin de haklı olarak bazı beklentileri ve hassasiyetleri bulunmaktadır. Bu nedenle her ne şekilde olursa olsun telefonu değerinde satmak önemli. Arızalı olsa bile telefonun kasası başta olmak üzere birçok parçasının değerlendirilebilecek durumda olduğunu unutmamalısınız. Satmak istediğiniz bir iPhone’unuz varsa bu bağlantıdan modelinizi seçin ve başvurunuzu yapın!

 

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü