Sıfır telefon alanlar

Sıfır telefon alanlar nerededir? Sıfır telefonlar nereye satılır? Sıfır telefon nasıl satılır? Fiyat nasıl belirlenir? Bu yazımızda sıfır telefon sahiplerinin telefonlarını en yüksek fiyata satabilmeleri için izlemeleri gereken yollardan bahsedeceğiz. Fakat öncelikle “sıfır telefon” ne demektir bu konuya değinmekte fayda var. Sıfır telefon kullanılmamış telefon anlamına gelmektedir ve jelatininde bir telefon sıfır telefonun en iyi koşullarına bir örnektir. Yani faturası olan, Türkiye’den alınmış ve henüz kutusunun üzerinde jelatini dahi açılmamış olan telefonlar en iyi durumdaki sıfır telefonlardır çünkü henüz el bile değmemiştir ve en yüksek fiyata satılırlar. Peki, yurt dışından alınmış telefon ne kadara satılır veya kutusu açılmış telefon ikinci el mi sayılır gibi merak edilen sorular da var. Öncelikle belirtmeliyiz ki yurt dışından alınan cep telefonlarının neredeyse hepsinin garantisinin Türkiye’de geçerliliği yok. Ayrıca yurt dışından getirilen telefonlara uygulanan kısıtlamalarla artık IMEI numarasının kaydettirildiği telefon sahibi ve SIM kartın sahibinin aynı kişi olması zorunluluğu var. Dolayısıyla yurt dışı bir telefonun ikinci el piyasasında dolaşıma girmesi için önemli bir süre beklenmesi gerekiyor. Tüm bu durumlar sıfır telefon alanlar için yurt dışı telefon alış fiyatları üzerinde etkiye sahip olmalıdır. Yurt dışı iPhone fiyatları neden daha ucuz bu konuda bir açıklama gibi düşünebilirsiniz. Yurt dışı telefonun pasaporta işleme ücreti 2022 yılı itibariyle 2732 TL seviyesinde. 2023 yılı IMEI pasaporta işleme bedeli kaç TL olacağı da tahmin edilebiliyor. Eğer IMEI kaydı olmayan bir telefonunuz varsa satışı konusunda tüm bu etkenleri düşünmelisiniz.

sıfır telefon alanlar nerede, hangi dükkanlar sıfır telefon alır, sıfır telefon yüksek fiyata nereye satılır

Bir önceki paragrafta bahsettiğimiz gibi jelatininde olan ve faturası bulunan telefonlar tam anlamıyla ideal sıfır telefonlardır. Fakat kutusu açılmış telefonlar da sıfır olarak değerlendirilebilir mi? Açıkçası bu sorunun cevabı sıfır telefon alanlar arasında bile değişmektedir. Bizlerin görüşü eğer kutu açılmış olsa bile aksesuarların ve telefonun jelatini sökülmemişse, telefona SIM kart takılmamışsa o cihaz sıfırdır. Hatta müşteriye satış sırasında jelatinin açılarak telefonun gösterilmesi, müşterinin cihazın kendisini görerek inceleme fırsatının bulunması alım üzerinde daha olumlu etki yapmaktadır. Bu nedenle jelatini açılmış sıfır kutu telefon alan yerler arasında müşterilerimize en yüksek fiyatla alım avantajını sunmaktayız. İstanbul’da bulunan mağazamız yenilenmiş telefon alan yerler arasında da gösterilmektedir ve garantiden değişen sıfır telefonu nereye satabilirim konusunda da size en yüksek fiyatı vermeye hazırdır. 2. el telefon satmak istiyorum diyenler ile telefoncuya sıfır telefon satmak için araştırma yapanların izlemesi gereken yollar aslında aynıdır. Semtinizde bulunan dükkanlara sorup fiyat araştırması yapabilirsiniz ancak “telefoncular telefonlara fazla para vermez” algısı oluşmuştur. Alım-satım hacmi düşük olan telefon dükkanları için bu söylem geçelidir ancak bizler Teknoway olarak İstanbul gibi nüfus yoğunluğu bulunan bir şehrin en hareketli bölgesinde ve Türkiye’nin en hacimli cep telefonu piyasasında 20 yıla yakın süredir ikinci el ve sıfır telefon alanlar arasında bulunmaktayız. Yüksek fiyata telefon alım-satımı yapan alan yerler arasında tüm müşterilerimiz açısından tavsiye olarak gösterilmekteyiz.

Kargo ile sıfır telefon alanlar (dükkanlar ve mağazalar)

Eğer bulunduğunuz şehirde önemli bir telefon alım satım merkezi yoksa sıfır telefonu değerinde satmak için aklınıza ilk olarak interneti kullanmak gelebilir. Biraz önce açıkladığımız nedenlerden ötürü her telefon dükkanı veya ikinci el telefon mağazası yüksek fiyata telefon alan yerler arasında olmayabilir. Haklı olarak siz de internetten doğrudan kullanıcıya telefon satışı yapmayı düşünebilirsiniz. Çünkü internette ilan sitelerinde telefon fiyatları genelde mağazaların verdiklerinden yüksek olmaktadır. Çünkü internetteki telefon fiyatlarının yüksek olmasının nedeni hem bazı müşterilerin “ya tutarsa” mantığı ile hareket etmeleri, hem de yüksek pazarlık payları koymalarıdır. Eğer siz de internet fiyatlarından etkilenip ilan açarsanız yüksek fiyata telefon satabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak bunun da riskli bir yol olabileceğini belirtelim. Size mesaj yazan ve telefonunuzu almak istediğini söyleyen kişi kim? Size kimse ödemeyi önceden göndermeyecektir ve genelde önce cihazı göndermenizi, sonra ödeme yapacaklarını söylemek isteyeceklerdir. Bu da tabii güvenlik problemi oluşturacaktır. İnternet sitelerinin bazılarında ödeme önce havuz sistemine alınıyor ve karşı tarafa kargo işlemi yapıldığında ve cihaz onaylandığında ödeme komisyon kesilerek size aktarılıyor. Burada da hatırı sayılır komisyon rakamları alınıyor. Üstelik karşıdaki kişinin sıfır telefonu açıp beğenmemesi, IMEI numaralarının başkasının eline geçmesi veya birçok güvenlik odaklı sebepten bahsedilebilir. Cihazın size iade yapılması gibi durumlar söz konusu olabileceğinden internet siteleri üzerinden satış riskli midir sorusu her zaman kafanıza olmalı. Kesinlikle risklidir demiyoruz ancak elden satış gibi aşamalarda da birebir görüşme gerektiğinden yine bir takım risklerden bahsedilebilir.

İnternetten kargo ile sıfır telefon alanlar bu noktada öne çıkmaktadır. Teknoway olarak 20 yıla yakın süredir İstanbul Kadıköy’de sıfır telefon, tablet, akıllı saat, akıllı ev ürünleri ve elektrikli scooter satışı gerçekleştirmekte ve teknik servis hizmetlerini vermekteyiz. İstanbul’un en güvenilir telefon alım-satım dükkanı olduğumuzdan her gün mağazamızda sayısız ikinci el telefon alım-satımı yapılmakta ve teknik servis hizmeti sunulmaktadır. Müşterilerimize sunduğumuz ücretsiz kargo avantajı ile her gün tüm Türkiye’den kargo ile onlarca cihaz teknik servis hizmeti için mağazamıza gelmektedir. Devreye aldığımız Anında Nakit Telefon Sat sistemiyle kargo ile sıfır ve ikinci el telefon alımı hizmeti de vermeye başladık. Anında Nakit Telefon Sat sistemine girdiğinizde telefonunuzun marka ve modelini seçerek form sayfasını açıyorsunuz. Formda telefonunuzun durumuna ilişkin bilgileri doldurarak müşteri hizmeti temsilcimize WhatsApp üzerinden tüm bilgileri iletiyorsunuz. Böylece tüm bilgileri almış olan müşteri hizmetleri temsilcimiz size en yüksek fiyatı sunabilmek için çalışma yaparak bilgi veriyor. Anlaşma sağlandığında size sağlanacak ücretsiz kargo kodu ile cihazınızı kargolayabilir ve ödemenizi nakit olarak alabilirsiniz. İnternetten kargo ile telefon satışı yapabileceğiniz markalar aşağıdaki gibidir ancak farklı bir markaya sahipseniz veya ikinci el telefon fiyat hesaplama konusunda müşteri hizmetleri desteği almak istiyorsanız bu bağlantıya da tıklayabilirsiniz.

KARGO İLE ALINAN SIFIR VE İKİNCİ EL TELEFONLAR

  • Kargo ile güvenli iPhone sat
  • Kargo ile güvenli Samsung sat
  • Kargo ile güvenli Xiaomi sat
  • Kargo ile güvenli OPPO sat
  • Kargo ile güvenli Huawei sat
  • Kargo ile güvenli HONOR sat
  • Kargo ile güvenli General Mobile sat
  • Kargo ile güvenli Realme sat

Kırık, bozuk, arızalı telefonu kim alır?

Teknoway olarak Türkiye’nin en ileri düzey ekipmanlara sahip teknik servisiyiz. Bugün ön camı kırılmış iPhone’u kendi servisine verdiğinizde doğrudan ekran değişimi yapılmakta ve çok yüksek fiyatlar alınmaktadır. Apple iPhone değişimi fiyatları yüksek olma nedeni ön cam değişimi yapılamamasıdır. Bizler iPhone’da ekranı değiştirmeden ön camı değiştirme gibi hizmetler sunarak çalışan ekranınız için ayrıca bir ekran parası ödemenizin önüne geçiyoruz. Dolayısıyla kırık, bozuk, arızalı telefonu kim alır veya bu tarz telefonlar nereye satılır şeklinde araştırma yapmanıza hiç gerek yok. Teknoway’in stoğunda tüm marka ve modeller için yedek parçalar hazırda bulunmaktadır ve dilerseniz telefonunuzu aynı gün tamir ettirebileceğiniz gibi aynı gün nakit satış ve takas avantajlarından da faydalanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz ile yapacağınız görüşme sonrasında elimizde bulunan ikinci el telefon fiyatları ve takas avantajı hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü