İkinci el cep telefonu alınır

Günümüzde ikinci el cep telefonu satmak için izlenebilecek birçok yöntem bulunuyor. Vitrinlerinde “İkinci el cep telefonu alınır” yazan dükkanlarda telefon kaç para eder öğrenmek ve satışı gerçekleştirmek bunlardan birisi. Eğer yeni cep telefonu almak için eskiyi satmak yani eski telefonu getir yeni telefonu götür şeklinde bir sistem düşünüyorsanız ikinci el alım-satım yapan dükkanlar bu iş için oldukça uygun. Fakat elbette ikinci el telefon alırken en güvenilir yer neresi, kullanılmış garantili telefon nerede satılır, ikinci el telefon kredi kartına taksitle satış nerede var gibi bilgilere sahip olmak bu süreçteki işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Özellikle ikinci el telefoncular alış fiyatları açısından yerleşmiş bir “düşük fiyat” algısı vardır ancak bu her yer için geçerli değildir; çoğunlukla bu doğru olsa da özellikle İstanbul’da ikinci el telefon alım-satım yapan en güvenilir telefoncu firmalarda bu şekilde bir anlayışla karşılaşamazsınız. Yani belirli bir büyüklüğe ulaşmış ve profesyonel hizmet anlayışını ilke edinmiş telefoncularda kısa zamanda yüksek kar ederek günü kurtarmak yerine müşteri kazanma anlayışı vardır. İkinci el piyasasında da bu ancak ikinci el telefona yüksek fiyat veren telefoncular arasına girerek olabilir. Kullanılmış telefona en yüksek para veren telefoncular böylece telefonunu satmak isteyenler için vazgeçilmez birer adres haline gelirler. İkinci elde en iyi adres olduktan sonra ortaya çıkan yüksek telefon alış trafiği uygun fiyat anlayışı ile yüksek telefon satış adetlerine çevrildiğinde bu kez ikinci elde en uygun fiyatlı yer olarak kullanılmış telefon almak isteyenler için de aynı dükkan değişmez bir adres haline gelecektir.

ikinci el cep telefonu alınır, satılır, takas İstanbul Kadıköy

İkinci el cep telefonu konusunda neredeyse her şehrin çok ciddi bir ürün trafiği olduğundan bahsedebiliriz. Hatta internetteki ilan sitelerinde bir araştırma yaptığınızda da ikinci elde en çok el değiştiren ürünlerin cep telefonu olduğunu çok rahat bir şekilde görebilirsiniz. Fakat bu işin merkezi, Türkiye’nin ekonomisinin can damarının bulunduğu ve en fazla nüfusu barındıran İstanbul’dur. İstanbul’da neredeyse her semtte ciddi anlamda hizmet veren büyük telefon dükkanları görebilirsiniz ancak İstanbul’un en güvenilir telefoncusu neresi veya İstanbul’daki en iyi telefon dükkanı nerede şeklinde araştırma yapıyorsanız bu sorunun cevabı Kadıköy ilçesindeki Teknoway’dir diyebiliriz. Teknoway her gün onlarca ikinci el telefonu en yüksek fiyata alır ve alış işlemleri sırasında teknik servis merkezinde çok kapsamlı bir kontrolden geçirir. Cep telefonları için ekspertiz hizmeti gibi düşünebilirsiniz. Eğer satma fikriniz yoksa bile cep telefonu ekspertizi nerede yaptırılır sorusunun cevabı için mağazamıza uğrayabilirsiniz. Teknoway satış uzmanları mağazada olan tüm ikinci el cep telefonları için detaylı bilgi sahibidir. İkinci el cep telefonu yaptığımız tüm modeller kontrol edilerek varsa eksiklikleri giderilmek ve mağazamız tarafından 6 ay garantili olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Teknoway kapsamlı teknik servis ortamı sayesinde cep telefonu alım sırasında gösterdiği hassasiyetle telefonun sahibine cihaz ile ilgili tüm bilgileri vermekte ve böylece sonradan yaşanabilecek tüm sürprizleri engellemektedir. Bu aynı zamanda ikinci el satışa sunulan cihazlarda müşterilerimiz için en iyisini sunma gayretimizi ifade etmektedir.

Değerinde ikinci el cep telefonu alım hizmeti

Teknoway değerinde cep telefonu alım hizmetiyle müşterilerine güvenilir bir ticaret ortamı sunar. Mağazamıza ikinci el telefonu değerinde satmak için gelen her müşterimiz için güncel fiyatları kontrol ederek en yüksek alış fiyatı teklif oluşturuyoruz. Bazı kullanıcılarımızdan internette cep telefonu fiyatları neden düşük veya ilan fiyatlarında ikinci el telefonlar neden yüksek fiyatlı şeklinde sorular geliyor. Öncelikle belirtmeliyiz ki hiçbir ilan sitesinin aracılık ettiği alım-satım hizmeti telefonunuzu Teknoway’e getirerek elden nakit telefon satışı yapmak kadar güvenli değildir. Elbette bu sitelerde güvenli ticarete dair birtakım havuz sistemi ödeme gibi altyapılara yer veriliyor ancak yine de özellikle pahalı ürünlerin internetten satışında acaba internetten telefon satmak güvenli mi? İlan sitelerinde telefonu gönderince IMEI numarası çalınır mı, kargodan telefonu alıp içine başka bir telefon koyup iade ederler mi gibi türlü türlü sorular insanın aklına gelmiyor değil… Birçok marka özellikle IMEI çalınması durumunda ne yapabilirim diyen kullanıcılar için faydalı bilgiler paylaşıyor ve Samsung da bunlardan birisi… Diğer yandan kargo şirketleri de ikinci el telefonları sigortasız şekilde taşımak isterler ve kendi kutusunda olsa bile fatura tarihi eski olan bir telefonu ikinci el kabul ederek sigortasız kapsama alırlar. Ek olarak internetten telefon satınca ne kadar komisyon ödenir diye bir durum da var. Yani internetten telefon satışı güvenlidir diyebilmek için ortama çok iyi şekilde hakim olmanız gerekiyor.

İnternet ilan siteleri ikinci el telefon fiyatları ise bazen yüksek, bazen de düşük olabiliyor. Burada dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz yani internetten telefon alırken dikkat edilecekler şu şekilde olmalı.

İNTERNETTEN TELEFON ALIRKEN DİKKAT EDİLECEKLER

  • İlan sitelerindeki bazı telefon dükkanları özellikle düşük fiyatlar yazarak müşterilerin ilgisini çekebilmekte ve sonradan bir başka modele veya değişik fiyatlı bir seçeneğe yönlendirme yapabilmektedir.
  • Yine ilan sitelerinde bazı kullanıcılar çok temiz, bir haftalık şeklinde ürün alıp sonrasında fiyatların yükselmesiyle birlikte daha yüksek fiyata ürün koyabilmektedir. Özellikle Apple’da stok sorunu olabilen dönemlerde iPhone’larda bu tarz sorunlar görülebiliyor. İkinci el iPhone fiyatları neden sıfırından daha pahalı sorusu bu şekilde cevaplanabilir.
  • Bazı ikinci el telefonlar çok temiz olsa bile geçmişinin iyi araştırılması gerekmekte. Ekranı komple değişmiş, kasası yenilenmiş bir telefon harika görünebilir ancak bu size ilerleyen zamanlarda türlü türlü sebepler yaşamayacağınız anlamına gelmiyor.

Sonuç olarak “ama internette şu kadar” diyerek ikinci el telefonun fiyatını belirlemek kesinlikle doğru değildir. Çünkü sanal ortamda yer alan ciddiyetsiz fiyatlı ürünler, gerçek anlamda satış fiyatına sahip ürünlerden çok çok daha fazla sayıdadır. Dolayısıyla internet hiçbir zaman ikinci el telefon fiyatları için bir referans değildir. Teknoway olarak bizler İstanbul’da en büyük ikinci el cep telefon alım-satım mağazası olarak 20 yıla yakın süredir beş katlı binamızda hizmet vermekteyiz. Cihaz satın alırken bu cihazın yeni kullanıcısına ne kadar kolay gidebileceğini analiz ederek fiyat veriyoruz. Yani bugün en pahalı modellerden biri olan iPhone 13 Pro Max’te ekranın ortasında kocaman derin bir çizik varsa bu hem satıcı, hem yeni sahibi ve hem de aracılık hizmeti veren bizim için sorun olacağından değerlendirmelerin çok hassas yapılması gerekiyor. Özellikle alım satım yaptığımız cep telefonu markaları olan iPhone, Samsung, OPPO, Xiaomi, Huawei, HONOR, General Mobile ve realme’nin yüksek fiyatlı modellerinde kasa ve ekran durumu pek iyi olmayan cihazlarda yine de en yüksek fiyat teklifini sunmaya çalışıyoruz. Teknoway ayrıca İstanbul’un en hızlı ve en kapsamlı cep telefonu teknik servisi hizmeti veren kuruluşudur. Ekranı kırık, kasası çizik, sıvı temasına maruz kalmış veya açılmayan tüm ikinci el cep telefonlarının da anında nakit şekilde satışını mağazamıza yapabilirsiniz. Eğer İstanbul’da değilseniz ve kullandığınız cep telefonunun güncel ikinci el fiyatını öğrenme konusunda merakınız varsa telefonsat.teknoway.com.tr servisimizden bize ulaşarak müşteri hizmetleri yetkilimiz ve ikinci el telefon satın alma uzmanımızdan fiyat öğrenebilirsiniz. Teknoway aynı zamanda ikinci el cep telefonu alım satımı haricinde takas imkanları da sunmaktadır. Teknoway olarak size tavsiyemiz “ikinci el cep telefonu alınır” yazan her yere güvenmemeniz ve profesyonel bir hizmet anlayışı ile cihazınızı “değerinde” satmanız.

Son yazılar

İkinci el iPhone alan yerler

İkinci el iPhone alan yerler Telefonunuzu satmak istiyorsanız ve bir Apple kullanıcısıysanız ikinci el iPhone alan yerler hakkında sıkı bir araştırmaya başlamış olma şansınız oldukça

GÖRÜNTÜLE >>

Yeni eklenenler

Popüler telefon alma işlemleri

iPhone 13 satmak istiyorum

Kadıköy iPhone alan yerler

iPhone 12 sat

Menü